НОВИНИ

01.09.2006 | Ліван просить допомогти у відбудові
Джерело - Українська служба ВВС

Ліванський прем’єр-міністр Фуад Сініора емоційно закликав надати допомогу у відбудові його країни.

Фуад Сініора

Промовляючи на конференції міжнародних донорів у Стокгольмі, він сказав, що сповнену надіями його країну розірвали на шматки руйнування і смерть.

Конференція сподівається зібрати 500 мільйонів доларів лише для початку відбудови, аби підняти з руїн деякі мости, дороги та будівлі, які зруйнували ізраїльські літаки.

Кошти також будуть виділені на усунення амуніції, яка не вибухнула.

Перед початком конференції, базована у Британії доброчинна організація Оксфам закликала допомагати ліванським селянам, які зазнали великих втрат внаслідок сутичок.

 
На відбудову Лівану

Аналітик Бі-Бі-Сі з близькосхідних питань Роджер Гарді розповідає про конкуренцію у ліванських справах між арабськими країнами та Іраном.

Багаті на нафту арабські країни не хочуть, аби Іран і його союзник Хезбола приписували собі ініціативу відбудови Лівану.

Щойно набрало чинності перемир’я, саме Хезбола перебрала на себе визначення обсягів шкоди, надання харчів і питної води, а також розподіл грошей у знищених містах і селах на півдні країни та в південному передмісті Бейрута.

Саудівська Аравія поквапливо запропонувала допомоговий пакет на півтора мільярди доларів, третина з якого піде на відбудову, а решта - до Центрального банку Лівану на підтримку економіки.

Саудівці пообіцяли відбудувати десять селищ на півдні Лівану, а катарці - реконструювати місто Бінт Джбаїл, що зазнало значних руйнувань від ізраїльських бомбардувань.

Кувейт пообіцяв 800 мільйонів доларів.

Саудівці особливо побоюються того, що війна, яка тривала місяць між Ізраїлем і Хезболою, сприяла впливу і престижу Ірану, а також посилила радикальні та антиамериканські сили в регіоні.

Саудівські коментатори кажуть, що королівство буде працювати поза лаштунками задля повного роззброєння Хезболи.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект