НОВИНИ

28.12.2022 | В парламенті Фінляндії закликали уряд дати Україні танки Leopard 2: це може спонукати й інші країни
За матеріалами - Guildhall

Надання Україні танків Leopard 2, який є одними з найкращих у світі, могло б не лише відіграти значну роль у посиленні боєздатності ЗСУ, а й дати старт дискусії щодо постачання сучасних танків українській стороні й іншими країнами. Про це йдеться у зверненні депутатів фінського парламенту, які закликав уряд стати першою країною в Європі, що розпочала передачу «леопардів» в Україну.

Текст звернення депутатів Андерса Адлеркройца (SFP), який представляє комітет з оборони та голови партії «Зелених» у парламенті Атте Харьянне наводить Guildhall .


«У наших же власних інтересах, інтересах Європи та вільного світу, щоб ця війна закінчилася якнайшвидшою перемогою України. Ми не повинні дозволити росії жити в ілюзії хоч якихось успіхів унаслідок цієї агресивної злочинної війни. Матеріально-технічна допомога Україні має продовжуватися та має бути посилена», — йдеться у зверненні.
«Залізний купол» для України: три причини, чому Ізраїль не дає нам свою систему ПРО

Депутати наголошують, що попри 10 місяців кровопролитної війни Україні все ще відмовляють у передачі низки видів озброєння, зокрема сучасних танків. Для посилення бойових можливостей Сил оборони Україні, за його словами, ідеально підійшли б такни Leopard 2.


«Загалом Фінляндія має близько двохсот танків Leopard 2. Географічні особливості обмежують наші можливості з передачі великих обсягів критично важливого озброєння. Але сигнал про готовність надати навіть невелику кількість танків міг би дати початок європейському дискурсу з цього питання. Зробити це потрібно зараз», — підкреслюють автори звернення.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект