НОВИНИ

28.08.2006 | Mittal Steel тисне на Януковича за допомогою Румунії?
За матеріалами - "Комерсант-Україна", Українська правда

Уряд Румунії направив Кабінетові міністрів України листа, в якому зажадав до кінця року погасити заборгованість за будівництво Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд.









 


 


Про це пише "Комерсант-Україна" з посиланням на свої джерела.


Власний внесок Румунія оцінила в 350 млн. доларів, заявивши, що найбільш прийнятною формою розрахунку стане постачання їй британською металургійною компанією Mittal Steel окатишів із КГЗКОР.


Раніше в Мінпромполітики заявляли, що Mittal Steel запропонувала створити СП на базі КГЗКОР. Відповідно до цієї пропозиції, частка України і Mittal Steel у майбутньому СП буде поділена в пропорції 40 на 60.


При цьому британська компанія внесе в статутний фонд румунську частку в КГЗКОР та інвестиції на загальну суму 160 млн. доларів (необхідний мінімум для запуску першої черги заводу).


Російська компанія "Металлоинвест" і українська "Смарт-груп" пропонували створити СП на паритетних засадах.


Передбачалося, що при цьому Кабмін має внести в СП свою частку в КГЗКОР, а "Металлоинвест" – інвестувати 400 млн. доларів, необхідних для запуску першої черги підприємства.


Надалі СП повинне було добувати руду, продавати її на українському і російському ринках, а отриманий прибуток ділити відповідно до часток у статутному фонді.


Експерти вважають, що лист румунської сторони ініційований Mittal Steel, і прогнозують подальше загострення боротьби за право завершити будівництво КГЗКОР між нею і російським "Металлоинвестом", пише видання.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект