Запроваджена країнами Заходу політика стелі цін на російську нафту поки що працює відповідно до очікувань США. Про це сказала американський міністр фінансів Джанет Єллен в інтерв'ю телеканалу CBS, оприлюдненому напередодні.
"Першою метою (стелі цін - ред.) є обмеження прибутку, який отримує Росія. І ми хочемо переконатися, що вони не отримають непередбаченого прибутку. Друга мета полягає в тому, що ми хочемо, щоб російська нафта продовжувала надходити на ринок, тому що Росія є значним постачальником нафти на ринок. Це дві наші цілі: знизити доходи Росії, утруднити їм ведення війни та утримувати світові ціни в помірному діапазоні та уникати стрибків", - сказала вона.
"Це нова політика, стеля цін запрацювала тільки на початку тижня. Але я б сказала, що поки все йде нормально", - додала Джанет Єллен.
Її попросили прокоментувати дані, згідно з якими введені США та їхніми союзниками антиросійські санкції не зупинили виробництво в РФ ракет, які використовуються під час війни проти України.
"Я не знаю деталей щодо цих ракет. Але я б сказала, що можливості Росії постачати свої війська були дуже значно підірвані санкціями та заходами експортного контролю", - наголосила глава Мінфіну США.
У свою чергу заступник міністра фінансів США Воллі Адейємо заявив, що Росія вже має труднощі з виробництвом бронетехніки.
"Я не розповідатиму вам про розвіддані, які я бачив. Але я можу сказати вам, що провідні виробники танків у Росії скоротили свою діяльність і оприлюднили це, тому що не можуть отримати необхідне їм обладнання", - сказав він.
Нагадаємо, на початку грудня понад 30 країн світу встановили стелю цін на нафту з Росії. Обмеження передбачає, що компаніям країн, які домовилися про санкції, не можна надавати брокерські, страхові та інші послуги для морського перевезення російської нафти до третіх країн, якщо тільки ця нафта не продана за ціною, нижчою за $60 за барель. Також почало діяти ембарго на морські постачання нафти з Росії до Європи.
|