НОВИНИ

23.06.2004 | Завершення візиту Костянтина Грищенка до США
Джерело - Українська мережа новин "Кореспондент"

Зустріч Костянтина Грищенка та Кофі Аннана відбулася в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку у вівторок, 22 червня. На ній обговорювалося широке коло актуальних питань діяльності організації і її співробітництва з Україною.


Як повідомляє українська мережа новин "Кореспондент", Кофі Аннан подякував Україні за активну участь у роботі ООН і її установ, високо оцінивши значний внесок країни в миротворчі зусилля організації.


Окрему увагу на зустрічі було приділено темам Чорнобиля і подолання епідемії ВІЛ/СНІД. Костянтин Грищенко підкреслив, що Україна надає особливого значення ролі ООН у зміцненні міжнародного співробітництва у справі подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, і акцентував увагу на необхідності більш активної реалізації міжнародних проектів у цій сфері.


Серед іншого, сторони також обговорили тему стабілізації ситуації в Іраку. Голова МЗС України заявив про необхідність зміцнення ролі ООН у політичному перехідному процесі в цій країні і наголосив на готовності України сприяти виконанню організацією свого мандата.


Цього самого дня, 22 червня, у Нью-Йорку відбулася робоча зустріч Костянтина Грищенка з постійними представниками країн-членів багатонаціональних сил в Іраку. Під час розмови обговорювалася ситуація в Іраку в контексті схвалення Радою Безпеки ООН резолюції №1546 (2004) і запланованого на 30 червня передавання влади Тимчасовому уряду Іраку.


Глава зовнішньополітичного відомства України виклав українське бачення основних завдань, що повинні бути вирішені в процесі політичного врегулювання в Іраку. Він підкреслив необхідність подальших кроків, направлених на поліпшення координації діяльності стабілізаційних сил, створення надійної системи обміну інформацією на політичному і військовому рівнях, регулярних консультацій з виконання завдань, а також прогнозування розвитку політичних і економічних процесів в Іраку.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект