НОВИНИ

28.11.2022 | Бундесвер зацікавлений, щоби Patriot залишалися в системі НАТО
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це на брифінгу в понеділок у Берліні сказав представник Міноборони Арно Коллац.

«Є великий інтерес у тому, щоби ці системи (Patriot - ред.) залишалися в системі НАТО...», - сказав Коллац.

Він зазначив, що глава відомства Крістіне Ламбрехт уже дала зрозуміти, що системи Patriot є інтегрованою невід’ємною частиною захисту НАТО, що це – внесок ФРН у систему ППО альянсу, що Німеччина має вирішувати, як їй виконувати зобов’язання щодо запровадження ближчими роками сил швидкого реагування. Отже Німеччина потребує цих систем також для того, щоби мати можливість виконати свої зобов’язання перед партнерами, сказав офіцер.

Він підкреслив, що Німеччина, запропонувавши Польщі допомогу, хоче допомогти союзнику захистити свій повітряний простір від зовнішніх загроз - як системами Patriot, так і посиленим повітряним патрулюванням. «Обидві пропозиції залишаються у силі», - зазначив представник МО.


Нагадаємо, Німеччина запропонувала Польщі системи Patriot для захисту повітряного простору після ракетних ударів по району, що є прикордонним з Україною. У відповідь Варшава запропонувала розмістити Patriot в Україні поблизу кордону з Польщею. Це було би краще для безпеки Польщі, заявив президент Анджей Дуда.

Після цього розгорнулась жвава дискусія, до якої долучився й генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він сказав, що розміщення ППО в Україні можливе, але остаточно це має вирішити Німеччина. Таким чином Столтенберг заперечив аргументи міністра Ламбрехт, яка посилалася спочатку на можливі застереження з боку НАТО.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект