НОВИНИ

18.08.2006 | США жорстко відповіли на ультиматум Росії
Джерело - Кореспондент.net

Прес-секретар торгівельного представника США Шон Спайсер заявив, що у випадку скасування преференцій з торгівлі м’ясом, у Росії можуть виникнути серйозні проблеми на переговорах зі вступу у СОТ.


На думку США, пільги на імпорт м’яса надаються на основі двосторонніх угод Москви і Вашингтона і не є преференцією, яку Росія вільна відкликати.


Так Вашингтон відреагував на письмовий ультиматум глави Мінекономрозвитку Германа Грефа, який пригрозив скасувати пільги на імпорт американського м’яса в Росію.


"Якщо Росія прийме рішення не дотримуватися цих досягнутих в ході переговорів домовленості, це створить серйозні проблеми, які ускладнять наші зусилля після завершення переговорів про досягнення двосторонньої угоди з приєднання Росії до СОТ", - заявив у п’ятницю, 18 серпня Спайсер.


Росія в 2003 році в однобічному порядку ввела обмеження на ввіз яловичини, свинини і домашнього птиці. Заява Спайсера прозвучала після того, як стало відомо, що 8 серпня глава Мінекономрозвитку Герман Греф відправив торгівельному представникові США С’юзан Шваб лист, у якому фактично поставив ультиматум. Міністр заявив, що або угоду про вступ Росії у СОТ буде підписано протягом найближчих трьох місяців, або Росія скасує преференції з експорту всієї американської сільгосппродукції.


Зараз, крім документу 2003 року, експорт м’яса в Росію зі США регламентується також угодою від 2005 року, де були збільшені квоти на постачання сільгосппродукції, а також дозволені зовнішньополітичні постачання. У випадку скасування торгівельних преференцій США можуть втратити до 40 % ринку збуту пташиного м’яса.


Росія не може вступити у СОТ з 1994 року. На даний момент для входження в клуб підписані всі документи, крім одного - зі США. Очікувалося, що вони будуть підписані під час саміту "Великої вісімки" у Санкт-Петербурзі в середині липня 2006 року, однак через низку питань підписання перенесено на більш пізній термін. Російські переговорники не раз стверджували, що для них важливіше не швидкість вступу, а дотримання інтересів країни під час підписання договорів із країнами-членами СОТ.


Напередодні заяви американської сторони, але вже після того, як стало відомо про відправлений лист, Герман Греф заявив, що квоти на імпорт м’яса справді можуть бути змінені, але це не має відношення до вступу у СОТ. "У нас є затверджені і прийняті квоти до 2009 року. Можлива зміна механізмів всередині квоти", - повідомив міністр на брифінгу в Домі уряду. При цьому Греф відмовився відповісти на запитання, чи йде мова про зміну квот по країнах.


У той же час міністр зазначив, що обмежувальні міри, які вже діють у Росії або які планується ввести, ніяк не пов’язані зі вступом Росії у  СОТ. "Не збираємося вводити спеціальні обмежувальні міри", - сказав він, коментуючи питання про те, чи може невдача переговорів зі США зі вступу Росії у СОТ привести до введення спеціальних обмежувальних мір, зокрема, на імпорт м’яса в РФ. Греф зазначив, що переговори зі США "ведуться конструктивно". "Сподіваюся, вони завершаться позитивно", - сказав він.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект