НОВИНИ

14.11.2022 | Порядок денний G20 досі не відомий - посол України в Індонезії
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це в інтерв'ю Укрінформу розповів посол України в Індонезії Василь Гамянін.

"Порядок денний наразі не розголошується. Більше того, порядок виступів на сесіях ще не оголошено навіть делегаціям. Завтра вранці починається саміт, зараз у нас 16 год. (за індонезійським часом, інтерв'ю записувалося о 10 год. за київським), а нам обіцяють, що, можливо, о 19 год. дадуть попередній порядок спікерів на сесіях. Тобто у жодної делегації досі немає інформації ані про послідовність виступів, ані підсумкового документа - вони його досі не бачили. Це все ще десь “вариться”, і, як кажуть, подібних прецедентів ще не було", - сказав дипломат.


За його словами, це пов'язано з тим, що росія у своїх “кращих традиціях” порушила всі усталені правила. Гамянін пояснив, що оргкомітет G20 визначив 24 жовтня як останній день реєстрації делегацій для участі в саміті, а станом на позавчора, тобто 12 листопада, росія ще не була зареєстрована.

"Тут є доволі тонкий момент: при реєстрації делегації вказується, хто є її главою. Це може бути й представник країни, який виступатиме онлайн. Тобто якщо главою делегації України є Президент Володимир Зеленський, і він виступатиме онлайн, то я, як єдина людина, яка очно представляє Україну тут, на Балі, не зможу виступати. Тож якщо росіяни зареєструють лаврова як главу делегації, теоретично йому може бути надано право виступати. Але як до цього поставляться інші учасники саміту? Адже порівняно з тими поважними людьми, які тут присутні, він ніхто. Тобто росія зробила все, щоб зруйнувати порядок денний, який Індонезія дбайливо вибудовувала протягом пів року", - зауважив посол Україн


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект