НОВИНИ

08.11.2022 | Британські металурги просять уряд закрити лазівку для сталі із РФ
Джерело - The Telegraph

Британські виробники просять уряд наслідувати приклад ЄС і закрити лазівку в санкціях, яка дозволяє непрямий імпорт російської сталі з третіх країн.

У березні 2022 року Велика Британія ввела 35%-не імпортне мито на всі сталеві напівфабрикати з Росії, а у квітні заборонила імпорт прокату з РФ. Однак, за даними торгового підрозділу UK Steel, продукція з російської сталі, переробленої в третіх країнах, зокрема, в Туреччині, досі імпортується до Британії і продається за нижчими цінами, ніж незадоволені місцевими виробниками.

При цьому Брюссель у рамках восьмого пакету вводить жорсткіші санкції проти РФ, щоб запобігти імпорту в ЄС з третіх країн продукції, що була вироблена з російської сталі, а також щодо російських напівфабрикатів. На цьому тлі британські промисловці побоюються, що російська сталь, що раніше поставлялася до Євросоюзу, буде перенаправлена ​​до Британії, якщо уряд не вживе відповідних заходів.

Генеральний директор UK Steel Гарет Стейс зазначає, що Сполучене Королівство ще не запровадило аналогічне посилення санкцій.

"Оскільки ЄС швидко намагається закрити лазівку, існує реальний ризик того, що більше російської сталі буде перенаправлено на британський ринок. Ми маємо зробити так, щоб наші санкції були максимально ефективними, а не дозволяли російській промисловості отримувати прибуток через "чорний хід" за рахунок металургійних компаній Великої Британії", - сказав він.

Своєю чергою, The Telegraph зазначає, що Британія все сильніше залежить від іноземних поставок сталі. Так, 2021 року 54% попиту країни було задоволено шляхом імпорту.

Крім того, санкції ЄС проти Росії у деяких випадках не є негайними. Так, обмеження щодо імпорту російських слябів набирають чинності з 1 жовтня 2024 року. Більшість російського сталевого експорту в ЄС надходила від групи НЛМК, яка постачала напівфабрикати на свої заводи в Бельгії, Франції, Данії та Італії. Компанія заявила, що зможе працювати протягом перехідного періоду, експортувавши понад 7 млн. тонн до вересня 2024 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4040. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект