Палестинська національна адміністрація всерйоз розглядає можливість швидкого саморозпуску.
Як зазначає Jerusalem Post, палестинці, позбавлені через міжнародну блокаду практично всіх джерел фінансування, готові повернутися до стану, який передував підписанню угод в Осло в 1993 році.
Тоді Ізраїль відповідав за цивільне адміністрування на палестинських територіях, за забезпечення там безпеки, виплачував зарплату цивільним службовцем і забезпечував функціонування основних комунальних служб (світло, вода, каналізація та інше)
Ці обов’язки Ізраїль виконував як "окупована сторона". Глава уряду Палестинської автономії, Ісмаіл Ханія, виступаючи в парламенті, сказав депутатам, що на настільки серйозний крок, як саморозпуск, палестинців провокує сам Ізраїль.
За його словами, економічна блокада, присутність ізраїльських військ на територіях, а також триваючі арешти серед палестинських міністрів і парламентаріїв роблять роботу Палестинської національної адміністрації практично неможливою. "Ізраїль знищує всі наші владні інститути", - поскаржився Ханія.
Голоси на підтримку розпуску керівництва автономії звучать не тільки в уряді, але й у контрольованій Махмудом Абасом організації звільнення Палестини. Один з її функціонерів, Гасан аль-масрі, заявив: "Неприйнятно, що палестинці повинні платити за власну окупацію Ізраїлем. Чому Ізраїль як окупаційна сила не платить за функціонування систем освіти, медичного і соціального забезпечення?".
Екс- міністр фінансів автономії Салаам Фаяд приєднався до загальної думки: "Ми уже втратили надію на те, що наші владні інститути щось можуть вирішити. Вони практично не беруть участь у прийнятті рішень. Дії міжнародного співтовариства цілком маргіналізували їх".
Втім, поки ще в продовження існування адміністрації знаходяться і прихильники. Саеб Ерекат, представник Махмуда Абаса на переговорах з Ізраїлем, заявив, що замість того, щоб вести розмови про саморозпуск, Палестинську адміністрацію треба шукати шляхи відродження владних інститутів.
|