НОВИНИ

29.09.2022 | США відкидають звинувачення у причетності до аварій на газопроводах
За матеріалами - Reuters

У Пентагоні відкинули будь-які звинувачення у причетності Сполучених Штатів до аварії на російських газопроводах Північний потік-1 та Північний потік-2. Про це у середу, 28 вересня, пише Reuters з посиланням на неназваного високопоставленого військового чиновника США.

"Ми абсолютно не причетні", - заявив він, відповідаючи на питання про чутки щодо того, що США спровокували виникнення витоків газу на "Північних потоках".

При цьому він зазначив, що поки що рано робити висновки про те, що сталося.

"Багато наших партнерів, я думаю, вважають, що це саботаж. Я ще не на тому етапі, коли я можу сказати вам однозначно", - наголосив чиновник.



У свою чергу, прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр, коментуючи можливу причетність до аварій США, заявила, що Байден раніше не обіцяв "знищити Північний потік, він обіцяв не допустити його введення в роботу".

"Президент сказав, що Північний потік - 2 не введуть в дію, і ми працюватимемо над цим з Німеччиною. І він мав рацію, тому що Німеччина в лютому заморозила його. Ось про що говорив президент", - сказала Жан-П'єр.

Перед цим МЗС РФ нагадав, що в лютому цього року Байден обіцяв "покінчити з Північним потоком - 2, якщо Росія вторгнеться в Україну".

Зі свого боку радник міністра енергетики України Лана Зеркаль у коментарі Радіо Свобода припустила, що РФ навмисно пошкодила власні газопроводи.

"Це терористичний акт, який росіяни вчинили навмисне. Є думка, яку я поділяю, що росіянам менше коштуватиме ремонт цих газопроводів, ніж сплата штрафів за недопостачання газу європейським споживачам. Для того, щоб уникнути цих штрафів, росіяни могли спокійно піти на підрив цих труб", - зазначила Зеркаль.

Водночас, як пише Bloomberg, аварія на Північному потоці ризикує спровокувати не лише економічну катастрофу, а й екологічну.

"За оцінками Німеччини, внаслідок прориву трубопроводів в атмосферу потрапило близько 300,000 тонн метану, одного з найпотужніших парникових газів. Ця кількість газу матиме такий самий вплив на клімат протягом наступних 20 років, що й щорічні викиди 5 мільйонів автомобілів", - зазначають експерти видання.

Раніше в Німеччині, Данії та Швеції заявили, що причиною протікання у двох нитках газопроводу Північний потік стали цілеспрямовані вибухи, а не природні причини.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект