НОВИНИ

23.09.2022 | Суд дозволив арешт двох міністрів першого уряду Азарова за підготовку Харківських угод
Джерело - Zn.ua

Суд дозволив затримання та арешт колишнього міністра юстиції Олександра Лавриновича та міністра закордонних справ Костянтина Грищенка, яким було повідомлено підозру у державній зраді за підготовку Харківських угод, повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

У бюро нагадали, що зібрали докази для притягнення до кримінальної відповідальності двох колишніх міністрів за вчинення державної зради під час розробки проєкту, погодження, підписання, ратифікації та імплементації Угоди між Україною та Росією з питань перебування чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 21 квітня 2010 року, відомої як Харківські угоди.


Нагадаємо, у 2021 році підозру в держзраді за підписання Харківських угод оголосили експрезиденту Віктору Януковичу та тодішньому прем’єр-міністру Миколі Азарову. У липні 2022 року слідчий ДБР оголосив колишніх міністрів, які поставили свої підписи під документом, у державний та міжнародний розшук.


Харківські угоди були підписані 21 квітня 2010 тодішніми президентами України і Росії Віктором Януковичем і Дмитром Медведєвим. З української сторони головним ідеологом їх укладення був тодішній перший віце-прем'єр Андрій Клюєв за підтримки секретаря РНБОУ Раїси Богатирьової, котра дісталася Віктору Януковичу у спадок від Віктора Ющенка, і, зрозуміло, прем'єра Миколи Азарова. Зовнішньополітичний напрямок в адміністрації президента Януковича тоді курирував Андрій Гончарук, а Міністерство закордонних справ очолював Костянтин Грищенко.


Одним з головних розробників і промоутерів Харківських угод, які доклали руку до їх написання, був єдиний наділений сьогодні владою учасник тих подій - «вічний» Руслан Демченко - тодішній заступник міністра закордонних справ, який до останнього був першим замом секретаря РНБОУ Олексія Данілова і керівником комітету з розвідки. Сьогодні ж Зеленський звільнив Руслана Демченка з посади першого заступника секретаря РНБО, а й усунув з посади начальника комітету по розвідці".

Так, у розпорядженні ZN.UA є копії низки документів із підписами не тільки втікачів експрезидента Віктора Януковича та експрем'єра Миколи Азарова. Як видно з довідок про погодження проєкту розпорядження КМУ «Про схвалення проекту «Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України» та драфту цієї самої угоди, до підготовки зазначених документів також доклали руку глави таких міністерств і відомств: закордонних справ — Костянтин Грищенко, юстиції — Олександр Лавринович, фінансів — Федір Ярошенко, економіки — Василь Цушко, палива та енергетики — Юрій Бойко, оборони — Михайло Єжель, транспорту і зв'язку — Костянтин Єфименко, СБУ — Валерій Хорошковський, Державної митної служби — Ігор Калетник, Державної прикордонної служби — Микола Литвин.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект