НОВИНИ

23.09.2022 | Великобританія відмовилася від мораторію на сланцевий газ
Джерело - DW

Уряд Великобританії заради "зміцнення енергетичної безпеки" країни зняв мораторій на видобуток сланцевого природного газу методом гідророзриву пласту (фрекінгу). "Нам потрібно буде вивчити всі доступні можливості виробництва енергії сонця, вітру, видобутку нафти та газу, тому з нашого боку правильно зняти мораторій, щоб реалізувати будь-які потенційні внутрішні джерела газу", - наголосили в уряді в четвер, 22 вересня.

Зняття мораторію на видобуток сланцевого газу - це один із заходів в рамках нового раунду видачі ліцензій на видобуток нафти і газу, який розпочинається в Великобританії. Влада країни розраховує надати більше ста ліцензій розробникам родовищ. "На тлі незаконного вторгнення Путіна в Україну та перетворення енергетики на зброю зміцнення нашої енергетичної безпеки є абсолютним пріоритетом", - наголосили в уряді.


Це рішення привітали в компанії Cuadrilla Resources, якій належать найбільші свердловини видобутку сланцевого газу країні. "Зняття мораторію допоможе сланцевій промисловості розблокувати британський природний газ у кількостях, достатніх для задоволення потреб Великобританії у найближчі десятиліття", - зазначили в компанії.


Опитані агентством Reuters експерти засумнівалися, що зняття мораторію допоможе знизити ціни на енергоносії цієї зими, оскільки для розвитку галузі знадобиться багато років.

"Навіть якщо ризики виявляться керованими та прийнятними, сланцевий газ вплине на постачання до Великобританії тільки в тому випадку, якщо протягом наступного десятиліття будуть пробурені тисячі успішних свердловин", - сказав агентству професор Даремського університету Ендрю Аплін.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект