За даними агентства, обговорення у Вашингтоні та окреме лобіювання Тайбеєм посланців ЄС перебувають на ранній стадії — у відповідь на побоювання китайського вторгнення, які посилилися в міру ескалації військової напруги в Тайванській протоці.
В обох випадках ідея полягає в тому, щоб запровадити санкції крім уже вжитих на Заході заходів щодо обмеження торгівлі та інвестицій з Китаєм щодо чутливих технологій, таких як комп'ютерні чіпи та телекомунікаційне обладнання.
"Можливе введення санкцій проти Китаю - набагато складніше завдання, ніж санкції проти Росії, враховуючи тісний зв'язок США та їхніх союзників з китайською економікою", - сказав Назак Нікахтар, колишній високопосадовець Міністерства торгівлі США.
За словами двох джерел, переговори США про санкції почалися після того, як Росія вторглася в Україну в лютому, але набули нової актуальності після реакції Китаю на візит спікера Палати представників Ненсі Пелосі.
США за підтримки союзників по НАТО зробили аналогічний підхід до Росії в січні із загрозою невказаних санкцій, але це не допомогло запобігти вторгненню Путіна в Україну.
Міністерство закордонних справ Тайваню заявило, що обговорило зі США, Європою та іншими партнерами-однодумцями нещодавні військові навчання Китаю та "великі виклики", які Китай кидає Тайваню та регіону, але не може розкрити подробиці.
|