НОВИНИ

13.09.2022 | Україна запросила у США ракети дальньої дії
За матеріалами - The Wall Street Journal

Україна надала зпит Сполученим Штатам Америки на нову партію озброєння, у тому числі ракетні системи ATACMS, дальність яких досягає 300 кілометрів. Про це у понеділок, 12 вересня, пише The Wall Street Journal із посиланням на відповідний документ, переданий американським законодавцям.

У документі перераховано десятки видів озброєнь, які потрібні Збройним силам України для продовження контрнаступу у 2023 році.



"Серед них армійська тактична ракетна система ATACMS, яку раніше адміністрація президента США Джо Байдена відмовилася надати", - сказано в повідомленні.

Усього перелік вимог України для наступальних операцій включає 29 видів систем озброєння та боєприпасів. Серед них танки, дрони, артилерійські системи, протикорабельні ракети Harpoon та 2000 ракет для Himars.

Швидкість польоту ракети ATACMS - півтора кілометри на секунду, у своїй ракета може маневрувати повітря і створювати звані пастки для систем ППО противника. Збити таку мету дуже складно, причому зрозуміти по радарах, яка саме ракета летить, теж практично неможливо. При цьому допустиме відхилення від мети на максимальній відстані - від 10 до 50 метрів. Озброєння з такою точністю та дальністю поразки Росія не має.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект