НОВИНИ

10.09.2022 | ЄC не має дати путіну себе залякати – Мішель
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це заявив президент Європейської ради Шарль Мішель на спільній з канцлером ФРН Олафом Шольцом пресконференції в Берліні.

«Від початку війни росії проти України ЄС постійно намагається… системно, згуртовано та солідарно реагувати, щоби впоратися з наслідками… Ми бачимо, що росія не є надійним партнером. Ми маємо залишатися спокійними та не дати путіну залякати себе погрозами, які постійно надходять з кремля», - заявив Мішель.

Він зауважив, що санкції мають вплив не лише на країну-агресора, а й на європейські держави, зокрема в галузі енергетики, та настрої в суспільстві. Глава Євроради обговорив з німецьким канцлером важелі, які можуть бути застосовані на європейському рівні, аби протистояти цим викликам і пом’якшити тиск на економіку.


За словами Мішеля, серед заходів, які обговорюються, - зменшення споживання енергії; гарантоване забезпечення усіх країн-членів, промисловості та громадян за допомогою наявних ресурсів; зниження, наскільки це можливо, цін на енергоносії.

У цьому зв'язку президент Євроради зауважив, що зараз у Брюсселі проходить зустріч міністрів енергетики, які обговорюють пропозиції Європейської комісії та окремих країн-членів. Проте робота на цьому не закінчиться, тісні консультації щодо зменшення залежності від російських енергоносіїв і диверсифікації джерел постачання триватимуть у наступні місяці.


Своєю чергою канцлер ФРН зауважив, що до ухвалення рішень ще далеко, пропозицій багато, але не всі вони є прийнятними. Водночас він запевнив, що країни-члени роблять усе заради зниження цін. За словами Шольца, такі можливості є.

Він також зауважив: «Немає газових санкцій з боку країн ЄС чи G7, є лише ситуація, коли росія більше не виконує своїх зобов’язань щодо поставок і різко скоротила прокачування різними трубопроводами».

2 вересня російський Газпром повністю припинив постачання газу до Європи через «Північний потік-1». Того ж дня президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС має обмежити ціну на російський газ, щоб завадити спробам путіна маніпулювати енергетичним ринком.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект