НОВИНИ

04.09.2022 | Польща направить Німеччині дипломатичну ноту щодо воєнних репарацій
Джерело - TVP3

Про це заявив в суботу в eфірі TVP3 прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

“Ми надішлемо дипломатичну ноту Німеччині. Ми закличемо їх до переговорного процесу. Ми домагатимемося цього на всіх можливих форумах, усіма можливими шляхами”, - заявив Моравецький.

Він додав, що у найближчі місяці, квартали та роки Польща активно висвітлюватиме нещодавно представлений звіт про втрати Польщі у війні та все, про що в ньому йдеться.

Глава польського уряду підкреслив, що перш за все, необхідно уточнити правовий статус цієї проблеми.

“Не було жодної відмови Польщі від репарацій, жодної відмови від компенсації”, - наголосив Моравецький.

За його словами, тодішній комуністичний польський лідер, “радянський агент” Болеслав Бєрут заявляв, що є якась постанова Ради міністрів про відмову Варшави від німецьких репарацій. Однак, як переконує Моравецький, такої постанови немає ніде в документах ООН, а це мало би бути зафіксовано в міжнародних документах.


Як повідомлялося, кілька днів тому за участю польської влади у Варшаві було представлено звіт про втрати, яких зазнала Польща внаслідок агресії та німецької окупації під час Другої світової війні. Лідер правлячої у Польщі партії “Право і справедливість” Ярослав Качинський тоді заявив, що Берлін має виплатити Варшаві понад 6,2 трлн злотих (понад $1,5 трлн станом на 2021 рік) воєнних репарацій за втрати Польщі у війні.

У МЗС Німеччини відреагували на звіт, зазначивши, що Берлін не має наміру розпочинати перемовини з Варшавою про виплату репарацій за завдані у Другій світовій війні збитки. У ФРН вважають це питання закритим для себе, оскільки Польща нібито давно відмовилася від подальших репарацій - ще у 1953 році, й відтоді неодноразово підтверджувала це.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект