НОВИНИ

04.09.2022 | Фіала назвав багатолюдну демонстрацію в Празі античеською
Джерело - CTK

Так оцінив акцію прем’єр-міністр Чеської Республіки Петр Фіала, слова якого наводить агентство новин CTK, передає Укрінформ.

Суботня демонстрація, за вловами глави уряду, була скликана силами, які називають себе проросійськими, близькими до крайніх позицій і суперечать інтересам Чеської Республіки.

«Зрозуміло, що російські пропагандистські та дезінформаційні кампанії неодноразово з’являються на нашій території, і хтось їм просто піддається... Тлумачення подій, які я мав нагоду бачити досі, вказують на різко проросійські настрої, і, на мій погляд, це не відповідає інтересам Чехії та наших громадян», – сказав Фіала.

Він додав, що кожен має право висловлювати свою думку та виходити на акції демонструвати.


Віцепрем'єр-міністр і міністр внутрішніх справ Віта Ракушан заявив, що серйозно сприймає занепокоєння людей, які прийшли на акцію.

«Тому ми працюємо над рішеннями, які знімуть у людей страх перед майбутнім. Але ці рішення не полягають у схилянні до путінської росії, я з цим не згоден зі спікерами», - написав віцепрем'єр у Twitter.

Він зауважив, що «розкол суспільства є однією з цілей гібридної війни».


За словами спікера нижньої палати парламенту Маркети Пекарової Адамової, громадян, які переживають важкі часи та бояться, потрібно сприймати серйозно та прислухатися до них.

«Але якщо хтось очікує, що ми схилимося до злочинного російського режиму, вони цього не дочекаються», - написала вона в Twitter.


Експрем’єр Андрей Бабіш, якому напередодні не вдалося добитися вотуму недовіри до уряду Фіали, «не здивується», якщо наступного разу людей буде більше.

За даними поліції, на протестну акцію під назвою «Чехія на першому місці» зібралося 70 тисяч осіб. Це була спільна акція організацій, політичних партій та громадян, які не згодні з поточною політикою та хочуть змін. Основна вимога організаторів – відставка уряду та призначення нових виборів.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект