НОВИНИ

04.09.2022 | Немає підстав сподіватися на готовність путіна припинити війну – Кірбі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявив речники Ради національної безпеки США Джон Кірбі в інтерв’ю російському опозиційному телеканалу «Дождь».

«На жаль, нічого з того, що ми спостерігаємо сьогодні, не дає нам змоги плекати будь-які надії на те, що він готовий покласти край цій війні, покласти край убивствам мирних українців», – сказав він.

«Він міг би закінчити війну сьогодні, якби погодився вивести свої війська й добровільно сісти з Зеленським за стіл переговорів, щоб обговорити завершення цього конфлікту, - зазначив Кірбі, наголосивши, що Президент України має сам вирішувати, чи готовий він до переговорів, «і ми повинні поважати його як Верховного головнокомандувача».


На думку Кірбі, в останні дні й путін демонструє, що не зацікавлений у переговорах.

«Але Путін міг би завтра закінчити цю війну навіть без переговорів, якби просто вивів війська з України й визнав її суверенітет», — додав він.

Конфлікт триває лише тому, що «путін бажає продовжувати його, продовжувати вбивати українців, продовжувати просувати війська вглиб України, продовжувати намагатися захопити території на Донбасі, на сході й на півдні», - пояснив Кірбі.

За його словами, вербування військових, закупівля іранських дронів росією та інші ознаки свідчать про те, шо «путін не горить бажанням припинити цю війну».


Також спостерігаються ознаки того, що росія збирається провести квазіреферендум на тимчасово окупованих територіях уже цього місяця, сказав речник Ради нацбезпеки.

«Це їхній спосіб домогтися якоїсь подоби політичної легітимності» військових дій і «якимсь чином компенсувати невдачі політичним шляхом», - зауважив він.


Водночас Кірбі підкреслив, що це не є важливим, оскільки ні США, ні міжнародна спільнота, ні українці не визнають результатів такого «референдуму».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект