Греція офіційно вийшла із системи зовнішнього фінансового спостереження Євросоюзу – так званого посиленого нагляду над економікою, що діяв упродовж 12 років. Про це повідомив голова уряду країни Кіріакос Міцотакіс.
Він назвав 20 серпня 2022 року – "історичним днем для Греції та всіх греків".
Звільнення Греції від посиленого нагляду з боку ЄС напередодні схвалили не лише міністри фінансів країн єврозони, а й комісар ЄС з економіки Паоло Джентілоні. Він високо оцінив зусилля грецького народу та його уряду щодо забезпечення зростання економіки та підвищення конкурентоспроможності країни.
"Сьогодні Греція закриває важкий розділ у своїй довгій і славній історії", - заявив Джентилоні і додав, що успіхи Греції тим більше похвальні, що вони були досягнуті в умовах кризи через пандемію COVID-19 та вторгнення Росії в Україну.
У свою чергу Міцотакіс наголосив, що навіть без нагляду з боку ЄС ті помилки, які призвели до тяжкої фінансової кризи в Греції останніми роками, у жодному разі не повинні повторитися. З одного боку, буде підвищення заробітної плати та зниження податків, з іншого боку – це не має підривати зусиль для підтримки фінансової стабільності, застеріг прем'єр-міністр Греції.
Як відомо, Греція пережила важку фінансову кризу, яка розпочалася в 2010 році з боргової кризи. У результаті під тиском своїх кредиторів країна змушена була запровадити жорсткі заходи економії. Греки втратили при цьому близько 25% своїх доходів.
У серпні 2018 року Греція успішно завершила третю програму зовнішньої фінансової допомоги. І тепер, як зазначив напередодні міністр фінансів Греції Христос Сайкурас, країна повертається до європейських стандартів і не є винятком у єврозоні.
|