НОВИНИ

18.08.2022 | Експорт українського зерна не зупинив продовольчу кризу
Джерело - DW

Договір про експорт зерна з України поки не приніс бажаних результатів у боротьбі зі світовою продовольчою кризою.

"Для транспортування українського зерна не вистачає суден, а більша частина того, що вдається вивезти, не потрапляє до країн, що бідують", - акцентує видання.

Також автори матеріалу звертають увагу на те, що українські судна везуть кукурудзу, хоча "для багатьох країн саме пшениця є продуктом харчування номер один".

"Незадовго до прибуття в порт призначення - Тріполі - судно Razoni з 26 тисячами тонн кукурудзи на борту змінило курс. Згідно з офіційною версією, покупець відмовився отримувати вантаж, який спізнився на п'ять місяців. Але головне в тому, що Ліван переважно потребує пшениці, а не кукурудзи", - пише DW з посиланням на президента консорціуму з імпорту продовольства Хані Бушалі.

Також видання зазначає, що рішення щодо вантажу ухвалює Спільний координаційний центр (JCC), створений Росією, Україною, Туреччиною та ООН для безпечного транспортування зерна з українських портів.

"На сайті JCC зазначено: "Судохідні компанії приймають рішення про рух своїх судів виходячи зі свого бізнесу та інтересів". Крім того, лише деякі партії зерна закуповуються Всесвітньою продовольчою програмою ООН і доставляють безпосередньо голодуючим у всьому світі", - звертає увагу видання.

"Що стосується суден, які вже залишили Україну, то JCC не має права вирішувати, яке зерно куди попрямує. Попередні порти призначення були, наприклад, у Туреччині, Великій Британії, Ірландії чи Південній Кореї. Це комерційні угоди", - говориться в статті.

Також багато страховиків не хочуть страхувати перевезення із зони конфлікту.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1906. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект