НОВИНИ

04.08.2006 | Марек Сівець: У коаліції в Києві є шанс на компроміс
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз привітав припинення урядової кризи в Україні. Водночас речник Єврокомісії П’єтро Петруччі висловив сподівання на те, що новий український уряд на чолі з Віктором Януковичем сприятиме зближенню України з ЄС. В Брюсселі сподіваються також, що новий уряд надалі провадитиме політичні та економічні реформи в Україні.















Будівля Європарламенту в Страсбурзі.


На думку голови делегації Європейського парламенту у комітеті парламентської співпраці ЄС-Україна Марека Сівця, коаліція, яка об’єднає конфліктуючі сторони в Україні, надасть цій державі певний шанс:


 “У цієї коаліції є реальні шанси досягти справжнього компромісу, а не лише технічних домовленостей.”


Цікавим у цій ситуації, за словами Сівця, є те, що тепер прем’єр-міністр перебуватиме у певній опозиції до президента. Це - нова для України ситуація, адже раніше і глава держави і глава уряду належали до одного і того самого табору.


“Все дуже сильно залежатиме від того, наскільки українські політики хочуть співпрацювати, чи вони хочуть воювати один з одним”, – сказав Сівець.


Що ж до розбіжностей стосовно питання вступу до НАТО та компромісу, коли в тексті Універсалу до формулювання про членство додали необхідність проведення референдуму, то це, на думку депутата Європарламенту, не є приводом для хвилювання:


 “Звичайно, Ющенко хоче до НАТО, але нині немає жодної політичної можливості того, що Україна приєднається до альянсу. До того ж українські політики досі не спромоглися презентувати це питання належним чином народові”, - наголошує Марек Сівець.


Стежать за розвитком ситуації в Україні і в НАТО. За словами речника Альянсу Роберта Шела, в Брюсселі занотовують те, що відбувається у Києві, але коментувати те, що є внутрішньою справою України, не можуть.


“НАТО повністю поважає політичний вибір, який робить демократична Україна. Альянс та Україна мають дуже позитивні, добре розвинуті відносини партнерства. І ці стосунки є корисними для обох сторін. Тож ми сподіваємося, що такі добрі відносини залишаться і надалі”, – повідомив Роберт Шел в інтерв’ю “Німецькій хвилі”.


Водночас голова делегації Європейського парламенту у комітеті парламентської співпраці ЄС-Україна Марек Сівець вважає, що нині  більш важливим є питання членства України в Євросоюзі, аніж у НАТО, адже на цьому шляху від нового прем’єр-міністра України очікують певних конкретних кроків. Водночас депутат Європарламенту не думає, що у зовнішньополітичному курсі України відбудуться докорінні зміни:


“Росія має багато сподівань стосовно Януковича, але, по-перше, Януковича контролюватиме президент. По-друге, я не думаю, що українці вважають, що їхні проблеми зникнуть, лишень вони стануть ближчими до Росії. Тому я не думаю, що Москва отримає певний шанс”. 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2992. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект