НОВИНИ

03.08.2022 | Литва: транзит до Калінінграда може знову припинитися без додаткових санкцій
Джерело - Delfi

"Можу відповідально сказати: держава ніяк не може зобов'язати банки і все залежить від вирішення їх самих. Не уявляю, що підприємства мого сектора могли б надавати послуги, якщо за послуги не оплачують. А як оплачуватиметься – це відповідальність клієнтів", – сказав Скуодіс в етері радіо LRT.

За словами міністра, він не уявляє, чи може здійснюватися транзит, якщо послуги не були оплачені, оскільки ніхто не захоче виконувати перевезення безкоштовно. Він не виключає, що це може спричинити реакцію Росії, але їй у будь-якому разі не треба причин для обурення.

"Для реакції з Росії жодних причин не треба. Але держава, уряд нічого не можуть вказувати фінансовим установам, у нас поки що немає свого державного банку і слава Богу, що ні, тому що в іншому випадку кожен політик хотів би вказувати державному банку, як чинити у тому чи іншому випадку", – додав він.

Наприкінці липня тимчасовий повірений у справах Росії в Литві Сергєй Рябоконь заявив, що передав ноту МЗС Литви через намір литовського банку, який обслуговує весь калінінградський транзит, 1 вересня припинити проводити банківські операції з Росією.

Минулого місяця Вільнюс заявив, що забороняє залізничний транзит певних російських товарів через свою територію, застосовуючи санкції ЄС проти Росії через війну в Україні. Але цього місяця Європейський Союз заявив, що Литва зобов’язана дозволити проїзд підсанкційних товарів, за винятком зброї.

Європейська комісія 13 липня опублікувала додаткові вказівки для держав-членів ЄС щодо транзиту товарів з Росії, де дозволила рух деяких підсанкційних товарів до Калінінградської області залізничним транспортом.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект