Таку заяву спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі оприлюднила на офіційному сайті після прибуття на Тайвань.
«Наш візит є одним із кількох візитів делегацій Конгресу на Тайвань, і він жодним чином не суперечить давній політиці Сполучених Штатів, яка керується Законом про відносини з Тайванем 1979 року, Спільними комюніке США та Китаю та Шістьма запевненнями. Сполучені Штати продовжують протистояти одностороннім зусиллям змінити статус-кво», - заявила Пелосі.
Водночас вона підкреслила, що візит делегації Конгресу на Тайвань «вшановує непохитну відданість Америки підтримці динамічної демократії Тайваню». За словами спікера, дискусії з керівництвом Тайваню будуть зосереджені на підтвердженні підтримки партнера з боку США та просуванні спільних інтересів, включаючи розвиток вільного та відкритого Індійсько-Тихоокеанського регіону. «Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, скільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією», - зауважила політик.
За її словами, візит є частиною ширшої подорожі до Індо-Тихоокеанського регіону, яка включає Сінгапур, Малайзію, Південну Корею та Японію; турне зосереджено на взаємній безпеці, економічному партнерстві та демократичному врядуванні.
Як повідомлялося, спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі прибула на Тайвань у вівторок увечері попри протести з боку офіційного Пекіна. На середу заплановані її зустрічі з керівництвом острова.
Цей візит є першим офіційним візитом до Тайваню спікера Палати представників США за 25 років.
|