НОВИНИ

02.08.2006 | ЄС пом'якшив позицію відносно заклику припинення вогню
Джерело - EUobserver

Після декількох годин дебатів, міністри закордонних справ країн-членів ЄС закликали до "негайного припинення ворожнечі" між Ізраїлем та Хезболлою, але Франція та Німеччина інтерпретують дану заяву по-різному.


Надзвичайне засідання у Брюсселі 1 серпня проходило у довгих дискусіях навколо чутливої теми заклику до негайного припинення вогню між двома сторонами. Але дана ідея була відкинута Ізраїлем та США, який вимагають довготривалих гарантій безпеки проти нападів Хезболли.


Поділяючи позицію Єрусаліму та Вашингтону з даного питання, Велика Британія, Німеччина, Нідерланди, Чеська Республіка та Польща відхилили початковий текст, який був підготовлений фінським президенством із закликом "негайного припинення вогню" та беззаперечно підтриманий, зокрема, Францією та Іспанією.


Країни-члени в кінцевому варіанті документу погодилися на компроміс: "Рада ЄС закликає до негайного припинення ворожнечі, після чого буде встановлено постійне припинення бойових дій".


Відповідаючи на запитання відносно різниці між "припиненням ворожнечі" та "припиненням вогню", міністр зкордонних справ Фінляндії Ерккі Туоміойя сказав, що з точки зору людей, які знаходяться під загрозою, різниці не існує.


Французький міністр Філіпп Дусті-Блазі, який наполягав на формулюванні "негайне припинення вогню", святкував перемогу, не вбачаючи різниці між двома фразами.


Але Німеччина, традиційний союзник Франції, дистанціювалася від Парижу, коли міністр Франк-Вальтер Штенмайєр оголосив, ще це два різні формулювання. "Підписання припинення вогню може відбутися значно пізніше", - сказав міністр, підкреслюючи, що такий напрямок розвитку подій може розглядатися як суттєво політичне питання.


Німецькі дипломати сказали, що формула, яка була застосована в понеділок, розблокувала "догматичний диспут" між Францією та США щодо того, що повинно бути першим - припинення вогню або політична мирна угода.


Зміни, які були внесені в останній момент, з'явилися після втручання глави зовнішньої політики ЄС Хав'єра Солани, який наполягав на тому, що Хезболла, а не Ізраїль, почав із ворожих дій.

Німецький дипломат сказав, що зміни в тексті були важливі для того, щоб "підтримати деяку довіру до Ізраїлю".


Франція, Італія, Іспанія, Словакія, Швеція та Данія повідомили, що вони мають можливість надіслати війська до регіону. В той самий час, Британія, Німеччина та Нідерланди дали зрозуміти, що вони вже перевантажені участю у низці миротворчих операцій.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект