НОВИНИ

27.07.2022 | У «газпрому» забрали право користування найбільшим газосховищем Австрії
За матеріалами - APA

«російська державна компанія «газпром» втратила права на користування газосховищем у Гайдах (Зальцбург). Відповідна поправка до закону про газове господарство наприкінці червня дозволила вітчизняному енергетичному регулятору E-Control передати іншій компанії невикористані «газпромом» обсяги сховища», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що новий закон зобов’язав «користувача сховищем» – у конкретному випадку «газпром експорт» – негайно запропонувати іншим компаніям «заброньовану потужність, яку він систематично не використовував повністю або частково» або ж повернути її компанії-оператору сховища – у даному випадку дочірній компанії «газпрому» GSA. При цьому, якщо користувач сховища не дотримується цього зобов’язання, то компанія-оператор зобов’язана сама вилучити «зарезервовані, але систематично невикористані обсяги у користувача сховища відразу після негайного письмового повідомлення». Заброньовані обсяги сховища, які станом на 1 липня використовуються менше ніж на 10%, вважаються систематично невикористаними.

«Якщо компанія-оператор, тобто дочірня компанія «газпрому» GSA, не вилучає невикористані обсяги сховищ у користувача сховища, тобто «газпром експорту», то GSA сама втрачає свої права як компанії-оператора сховища, що E-Control має засвідчити за допомогою повідомлення», - зазначається у повідомленні.

Як додає АРА, у такому випадку тимчасово усі функції компанії-оператора газосховища «Гайдах» переходять до австрійської компанії RAG AG.

Наразі газосховище в Гайдаху на північному заході Австрії підключене лише до німецької газової мережі. Водночас новим австрійським законом передбачено і його підключення до австрійської газової мережі.

Зазначається, що з 29 березня 2022 року рівень заповнення сховища в Гайдаху компанією «газпрому» GSA в Хайдаху становив 0,0%. Востаннє значні обсяги використовувалися GSA в середині грудня 2021 року.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2946. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект