НОВИНИ

21.07.2022 | Росія хоче продавати Індії нафту за дирхами
За матеріалами - Reuters

Росія хоче, щоб деякі покупці нафти з Індії розплачувалися за неї в дирхамах - грошовій одиниці ряду арабських держав, у тому числі Об'єднаних Арабських Еміратів. Мета цього – захистити себе від впливу західних санкцій. Про це повідомило агентство Reuters з посиланням на три джерела та відповідний документ.

Рахунок-фактура, з яким ознайомилося агентство, демонструє, що плата за постачання нафти одному індійському нафтопереробному заводу (НПЗ) розраховується в доларах США, тоді як платіж РФ запитує у дирхамах. У документі йдеться, що платежі мають бути здійснені на рахунки Газпромбанку через Mashreq Bank, який є його банком-кореспондентом у Дубаї.


У зв'язку з рекордними знижками, які надає Роснефть, Індія зараз є другим за величиною покупцем російської нафти після Китаю. Також другий місяць поспіль Росія є другим за величиною продавцем нафти-сирцю для Індії після Іраку.

За даними Reuters, щонайменше два індійські НПЗ вже здійснили деякі платежі в дирхамах. Зазначається, що найближчими днями аналогічних платежів буде ще більше. Роснефть постачає нафту до Індії через низку торгових фірм, серед яких - Everest Energy та Coral Energy. Як зазначають джерела, ці фірми з липня почали вимагати оплату нафти в дирхамах.

Московська біржа готується до запуску торгів дирхамом. Своєю чергою, Центральний банк Індії запровадив новий механізм міжнародних торгових розрахунків у рупіях, у якому багато експертів бачать спосіб просування торгівлі з країнами, які перебувають під західними санкціями.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект