НОВИНИ

01.08.2006 | Єврокомісія допомагає Лівану ліквідовувати масштабний витік нафти
За матеріалами - Korespondent.net, УНІАН

Європейська комісія допомагає Лівану впоратись із масштабним витоком нафти, що стався 27 липня біля ліванського узбережжя. Обсяги витоку оцінюють в межах від 10 тис. до 35 тис. тонн важкого палива, повідомили у Представництві Європейської комісії в Україні.


 


Згідно з повідомленням, уряд Лівану звернувся до Європейського Союзу з проханням надати термінову допомогу для боротьби з цим нафтовим забрудненням.


У відповідь Єврокомісія терміново задіяла Механізм захисту цивільного населення (МЗЦН, CPM) та Інформаційно-моніторинґовий центр (ІМЦ, MIC), покликані координувати боротьбу з екологічним забрудненням.


Кілька держав-членів уже відповіли на заклики ліванського уряду, і нині вивчають масштаби потрібної допомоги, відзначили у Представництві Євро комісії.


"Нещодавній витік нафти біля ліванського узбережжя може завдати серйозної шкоди життєвим умовам і здоров’ю населення Лівану й сусідніх країн, а також морському довкіллю регіону", - заявив Європейський комісар Ставрос Дімас, відповідальний за функціонування Інформаційно-моніторинґового центру. "За допомоги ІМЦ, - додав він, - держави-члени зможуть координувати між собою надання експертної та ресурсної допомоги".


Масштабний витік нафти був спричинений знищенням нафтосховища на електростанції в Джиє, розташованій в 30 км від Бейрута. Нафтосховище було зруйноване ізраїльськими бомбардуваннями 13 та 15 липня.


Попри те, що велику кількість палива було знищено пожежею, чималі обсяги потрапили до морської поверхні. Джерелом інших, дещо менших, нафтових плям вважають корабель, що затонув внаслідок бомбардувань.


На сьогодні внаслідок витоку важкого палива забруднені принаймні 70-80 км узбережжя на північ від Джиє. Нафтові плями вразили кам’яні та піщані пляжі, порти та пристані.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект