НОВИНИ

23.06.2022 | росія під час навчань відпрацьовує ракетні удари по країнах Балтії - Міноборони Естонії
За матеріалами - ERR

Естонський міністр оборони Калле Лаанет заявив, що розкриття інформації про те, як на навчаннях в росії відпрацьовуються ракетні удари по країнах Балтії, допоможе пояснити союзникам НАТО необхідність зміцнення східного флангу Альянсу.

Як передає Укрінформ, про це він сказав національному мовнику ERR.

Міністр оборони подякував естонським спецслужбам, які встановили, як відпрацьовувалися ракетні стрільби на російських навчаннях, що проходять зараз.

«Розвідка та раннє попередження завжди мали для мене ключове значення. Тому, що нам потрібно знати, що планує наш потенційний противник, що він відпрацьовує, у який момент матеріалізуються якісь рівні загрози, щоб наші резервні сили та союзники могли бути готові до цього», – сказав Лаанет.

За його словами, ця інформація є особливо важливою напередодні саміту НАТО в Мадриді (29-30 червня), на якому буде затверджено нову Стратегічну концепцію Альянсу і прийнято рішення про зміцнення східного крила Альянсу.

«Ті ж самі загрози у бік Литви, як і у бік Латвії та Естонії у ЗМІ… Весь цей пакет [необхідно] зібрати, потрібно у всій повноті роз'яснити, яка реальна ситуація з безпекою та які загрози можуть таїтися», - наголосив Лаанет.

Він навів як позитивний приклад поведінку США перед початком російської агресії в Україні 24 лютого цього року, коли було опубліковано розвіддані про військові плани росії.

«Вони вперше в історії дуже сміливо опублікували розвіддані, щоб поінформувати Україну, а також подати сигнал росії – ми знаємо, що ви плануєте, не робіть цього. І, звичайно, щоб навколишні країни могли підготуватися до можливого нападу. Цілком очевидно, що це був докорінно новий підхід», – зазначив міністр оборони Естонії.

При цьому він констатував, що коли росія проводить навчання, її військові "звичайно тренуються нападати на інші країни".

«На жаль, росія вже давно практикує завоювання інших країн. У цьому немає нічого незвичайного», – зазначив Лаанет.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект