НОВИНИ

16.06.2022 | Німеччина обіцяє передати Україні три РСЗВ Mars II
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це повідомила міністр оборони ФРН Крістіне Ламбрехт після переговорів у Брюсселі представників майже 50 країн з питань координації військової підтримки України – так званий «Рамштайн-3».

«Сьогодні стало зрозуміло, наскільки важливо для України мати далекобійну та точну артилерійську зброю… Я скористаюся цією можливістю, щоб передати (озброєння - ред.) із запасів Бундесверу, але я таким чином наближаюся до межі (можливостей - ред.)», - заявила міністр.

Керівництво міноборони ФРН постійно підкреслює, що у Бундесвері немає достатньо запасів, аби передати якусь частину озброєнь Україні, не зашкодивши боєздатності німецької армії, зокрема, в рамках зобов'язань перед НАТО.

При цьому Ламбрехт додала: «Ми робимо це разом з нашими союзниками Великою Британією та США. Важливо, щоб Україну зараз підтримали швидко».

Уже відомо, що чотири реактивні системи залпового вогню нададуть США, а три - Велика Британія.


Йдеться також про постачання ракет і запчастин. Окрім того, буде проведене навчання українських військових, яке розпочнеться, за словами Ламбрехт, уже в червні. У такому разі РСЗВ теоретично можуть бути доставлені в Україну наприкінці липня або на початку серпня.

Раніше ЗМІ писали про плани ФРН передати ЗСУ чотири системи Mars II, які можуть уражати цілі на відстані понад 80 кілометрів. Зменшення кількості РСЗВ пояснюють браком боєприпасів.

Очікується також, що ще в червні в Україну мають надійти сім німецьких самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000, а з 30 липня почнуть поетапно передавати зенітні танки Gepard.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4882. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект