НОВИНИ

13.06.2022 | Саміт НАТО у Мадриді не є дедлайном для прийому Фінляндії і Швеції - Столтенберг
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це сьогодні у фінському місті Kultaranta на острові Луоннонмаа під час спільної пресконференції за підсумками переговорів з президентом Фінляндії Саулі Нііністо заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Саміт у Мадриді ніколи не був «дедлайном», але я хотів би бачити вирішення цього питання якнайшвидше... Ми маємо відповісти на безпекові занепокоєння всіх союзників, включаючи занепокоєння Туреччини стосовно терористичної групи PKK (Робітнича партія Курдистану – ред.). Я перебуваю у тісному контакті з трьома країнами у пошуку шляху вперед, щоб відповісти на правомірні занепокоєння Туреччини та продовжити ваш вступ до Альянсу», - наголосив керівник НАТО.


Він нагадав, що питання, що піднімається Туреччиною, стосується боротьби з тероризмом та незаконним експортом зброї. При цьому жодна інша країна НАТО не переживала таку кількість терористичних нападів, як Туреччина. При цьому ця країна є дуже поважним союзником по Альянсу, вона має стратегічно важливе географічне розташування, є Чорноморською державою й одночасно межує з Іраком та Сирією. Туреччина відіграє важливу роль у спільній боротьбі проти ІДІЛ, приймає у себе мільйони біженців.

Зараз, за словами Столтенберга, Туреччина відіграє ключову роль у наданні допомоги Україні та у зусиллях з пошуку рішень для експорту українського зерна із використанням морських перевезень. Тож занепокоєння, що висловлюються Туреччиною, мають знайти належну відповідь, зазначив він.

«Рішення Фінляндії і Швеції зробити заявку на членство в НАТО є історичним. Ви були тривалий час нашими найближчими партнерами, брали участь у місіях та операціях НАТО від Західних Балкан до Іраку. Ви маєте сильні демократії та дієздатні армії. Ваше членство в НАТО підвищить нашу спільну безпеку, зміцнить Північний регіон нашого Альянсу», - зауважив Столтенберг.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект