У понеділок, 24 липня, Кондоліза Райс несподівано прибула в Бейрут і передала Набіху Беррі умови припинення вогню: "Хезбалла" повинна звільнити двох ізраїльських солдат і відійти від кордону , щонайменше, на 20 км.
Але відповіддю Беррі було жорстке "ні".
Державний секретар США поміняла плани місії, вирішивши спочатку відвідати столицю Лівану, куди вона прилетіла на вертольоті з Кіпру, і протягом 5 годин вона переміщалися по місту на броньованих автомобілях під охороною морських піхотинців.
Спершу вона відвідала главу уряду Фуада ас-синьйору: вона обійняла прем’єра і розцілувала на знак поваги за "сміливість і твердість", яку він демонструє з самого початку кризи, яка склалася після захоплення двох ізраїльських солдат бойовиками "Хезбалли", і наступного рішення Єрусалима завдати великомасштабного удару.
Ас-Синьйора звернувся до Вашингтона з проханням вжити заходів, спрямованих на негайне припинення вогню, з аналогічними проханнями він звертався до Ер-Ріяду і Каїру. І якийсь час потому Кондоліза Райс ввійшла в резиденцію Набіха Беррі (спікер ліванського парламенту, головного переговорщика з боку шиітського руху "Хезбалла"), щоб ознайомити його з умовами, які мають бути передані "Хезбаллі".
Беррі - спікер парламенту, шиітський лідер, ветеран, у даний час вважається політичним союзником "Партії Аллаха". Державний секретар США звернулася до нього саме як представника інтересів "Хезбалли", з дипломатичною ініціативою, метою якої є ознайомлення Хасана Насралли з американською позицією, уникаючи при цьому прямих контактів з лідером "Хезбалли".
"Ситуація на кордоні не повинна знову стати такою, якою вона була напередодні 12 липня", - заявила Райс, даючи зрозуміти, що припинення вогню може наступити лише "у випадку, якщо ситуація зміниться на довгострокову перспективу". Звідси і дві вимоги, адресовані проіранським бойовикам: звільнити солдат і відійти від кордону мінімум на 20 км, або ж залишити укріплений анклав, який використовується для запуску реактивних снарядів по Галілеї.
Вашингтон не проти трансформації "Хезбалли" у політичну партію, але за умови, що його військову структуру буде ліквідовано. Один зі співробітників Беррі, висловлення якого цитує телеканал Al Arabiya, назвав переговори "вкрай негативними", ще і тому, що Райс передала послання і для Дамаска: якщо протягом 10 днів Сирія не зупинить "Хезбаллу", вона буде нести відповідальність за цю кризу. Також, за даними Al Arabiya, Беррі відкинув пропозиції Райс твердим "ні", і лише в найближчі дні буде відомо, які контрзаходи почнуть Сирія і "Хезбалла".
Президент Буш дав дозвіл на надання гуманітарної допомоги відразу ж після зустрічі Райс і Аси-синьйори. Ця допомога буде полягати в доставці вертольотами з Кіпру тонн медикаментів і систем з надання допомоги населенню, що зміцнює позиції аса-синьйори.
Що стосується умов припинення вогню, переданих Беррі, то вони є результатом підходу, який має дві основи: Тарифські угоди від 1989 року по виводу сірійських військ і резолюція номер 1559 Ради Безпеки ООН.
Після переговорів у Бейруті і Єрусалимі Райс відправилася в Рамаллах на зустріч із главою Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом.
|