НОВИНИ

23.05.2022 | Польща розірвала газову угоду з росією
Джерело - PAP

Про це в коментарі PAP повідомила міністр клімату і довкілля Польщі Анна Москва.

За її словами, ще 13 травня уряд ухвалив резолюцію про розірвання з рф газової угоди від 1993 року щодо постачання російського газу до Польщі та його транзиту до Європи. Міністр наголосила, що рішення уряду було "природнім кроком" після того, як росія 27 квітня припинила постачання газу до Польщі внаслідок відмови Варшави платити газпрому в рублях.

"Коли росія відрізала нас від постачання газу, порушуючи тим самим положення угоди, польський уряд визнав: з огляду на невиконання її важливих положень, угода перестала діяти", – наголосила Москва.

Як констатувала міністр, припинення дії угоди "однозначно і безкомпромісно завершує історію польсько-російських газових відносин".

Вона підкреслила, що уряд Польщі послідовно реалізував стратегію диверсифікації джерел енергопостачання і готувався наприкінці цього року до завершення майже 30-річної угоди з рф про постачання газу і відмови від купівлі у подальшому газу з російського напрямку.


"Слушність налаштованості уряду стати повністю незалежними від російського газу підтвердила агресія росії проти України. Ми завжди знали, що росія є ненадійним партнером", – констатувала Москва, зауваживши, що в 2006, 2009 й 2014 роках мали місце нічим необґрунтовані перебої у постачанні газу з рф до Польщі.

Міністр повідомила, що Ямальський газопровід продовжуватиме функціонувати відповідно до європейського законодавства. Завдяки цьому на ньому діятиме так званий фізичний реверс, тобто здатність постачати газ до Польщі з Німеччини.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект