НОВИНИ

24.07.2006 | У СОТ серйозні проблеми
За матеріалами - ЛIГАБiзнесIнформ

Глава Всесвітньої торговельної організації Паскаль Ламі в понеділок пригрозив призупинити переговори про раунд у Дохі у випадку, якщо міністри зацікавлених сторін не прийдуть до будь-якої згоди.


 


Ламі сказав, що, якщо прориву в переговорах не відбудеться, він запропонує заморозити переговори по DDA (раунд переговорів про порядку денному Дохі)", - повідомив один з дипломатів.


Міністри Європейського Союзу, США, Бразилії, Австралії, Японії й Індії - так звана G6 - проводять у Женеві зустріч у спробі врятувати переговори про Дохійском раунд, що  тривають вже майже п’ять років.


У ході 14-годинних переговорів у неділю сторони знову не змогли домовитися про субсидування сільськогосподарського сектора, де найбільший тиск  припадає на США, вони ж відмовляються йти на подальші поступки з відкриття власного ринку.


"Прогресу так і не було досягнуто, і ми стаємо все більш і більш песимістичними", - сказав дипломат, який брав участь у недільних переговорах.


США поки ніяк не коментують результат зустрічі. Вашингтон наполягає на тому, щоб ЄС і інші члени СОТ погодилися понизити тарифи на імпорт сільськогосподарської продукції, після чого США можуть почати всерйоз розглядати питання про скорочення субсидій.


Дипломати говорять, що провал переговорів значно ускладнить задачу СОТ , куди входять 149 держав, зі складання світового договору про вільну торгівлю, запланованого на кінець року.


Переговори, які почалися в столиці Катару наприкінці 2001 року, повинні надати людству шанс на збільшення світового валового внутрішнього продукту і полегшення положення мільйонів бідних.


G6 відіграє лідируючу роль у переговорному процесі, насамперед тому, що на ці країни приходиться до трьох чвертей обсягу світової торгівлі.


Ламі раніше заявив, що США повинні істотно скоротити субсидування сільськогосподарського сектора, ЄС повинний зняти перешкоди на шляху імпорту сільськогосподарської продукції, а великі країни, які розвиваються - погодитися в обмін на відкриття своїх ринків для імпорту промислових товарів.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект