НОВИНИ

06.09.2004 | Європейська преса звинувачує російську владу в незадовільній підготовці штурму школи та в брехні
Джерело - УНІАН

Європейська преса звинувачує російську владу в незадовільній підготовці штурму, захопленої 1 вересня терористами школи в Беслані (Північна Осетія).


Французька "Liberation" у своїй передовиці "Штурм школи перетворився на хаос" відзначає, що не було злагодженості в діях військових, медиків і волонтерів, що, на думку газети, могло сприяти збільшенню кількості жертв і можливості зникнути з місця злочину ряду терористів.


Крім того, газета заявляє, що, не дивлячись на запевнення влади, штурм готувався заздалегідь. У матеріалі наводиться вислів одного медичного працівника, що прибув уранці у п'ятницю зі столиці Північної Осетії Владикавказа: "Ми знали наперед ще вранці, що сьогодні ми повинні чекати чогось особливого. Нас попередили, що будуть мертві".


Газета також повідомляє, що об 11.00 ранку п'ятниці президент Північної Осетії Олександр ДЗАСОХОВ зібрав родичів заручників у Палаці культури і, випровадивши із залу журналістів, "виклав родичам урок тоном, що не має на увазі якихось питань". Зокрема, за даними газети, А.ДЗАСОХОВ повідомив, що о 12.30 до Північної Осетії прибуде особистий радник Президента Росії Володимира ПУТІНА для продовження переговорів з терористами. При цьому президент Північної Осетії зазначив, що ніякого штурму не готується і запевнив, що "сили правопорядку впевнені, що мають ще 8-10 днів для проведення переговорів".


"Усі ці запевняння та уточнення часу прибуття радника В.ПУТІНА в Беслан також могли бути однією з диверсій для того, щоб заспокоїти родичів заручників і терористів, що знаходяться в школі, на випадок, якщо до них дійшли якісь чутки", - резюмує "Liberation".


Британська "Financial Times" у своєму матеріалі про загиблих під час штурму школи заручників також підкреслює, що штурм здійснювався хаотично і привів до великих втрат серед мирних жителів. При цьому, повідомляє газета, "влада постаралася швидко перекласти відповідальність за штурм, викликаний вибухами і стріляниною".


"Навколо школи було припарковано так багато автомобілів, що машини швидкої допомоги не могли близько під'їхати, і багато поранених довелося евакуйовувати на приватних машинах", - відзначає газета.


Французька "Le Monde" у матеріалі "Москва поставила криваву крапку в захопленні заручників в Осетії" звинувачує російську владу в спробі занизити кількість потерпілих у результаті штурму школи шляхом брехні. Газета наводить вислів одного з міліціонерів, який у п'ятницю ввечері побував у морзі Беслана: "Трупи лежать на газонах і на тротуарі перед будинком моргу, тому що всередині не вистачає місць". "Усі три морги переповнені", - продовжив міліціонер.


Газета розповідає про те, що під час штурму в коридорі, залишеному для заручників, практично неможливо було знайти рятувальників і медиків.


Крім того, газета дає коментар ще одного міліціонера, що слухав по рації переговори спецназівців під час штурму школи танками Т-72. "Міліціонер розповів, що почув заклик російського офіцера не стріляти з танків по школі. "Жінки у вікнах школи махають білим одягом і хустками, щоб не стріляли!", - крикнув цей офіцер. Проте танки відкрили стрілянину по школі. "Жінки використовуються терористами як живе прикриття, це добре відомо, проте не слід було стріляти!", - сказав пізніше цей міліціонер, що проходив свого часу службу в радянській армії, і обурений "катастрофічним способом", яким, за його словами, проводився штурм", - повідомляє газета.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект