НОВИНИ

21.07.2006 | Кіпр закликає до допомоги з ЄС
Джерело - EUobserver

Кіпр закликав до допомоги з боку ЄС, так як тисячі біженців прямують до острову з Лівану.

Макіс Константінідіс, генеральний директор Міністерства комунікацій та праці, сказав, що ЄС необхідно визнати скільки будуть коштувати для Кіпру евакуаційні заходи та надати відповідні кошти. "Зараз Кіпр є єдиним місцем, куди можуть направлятися мешканці із Лівану", - сказав Константінідіс в інтерв'ю "Рейтерс".

"Нам необхідно, щоб інші члени ЄС надали свої порти та аеропорти для використання евакуаційними операціями та допомоги Кіпру, який зіткнувся з величезною гуманітарною проблемою", - додав він.

За деякими оцінками, з початку евакуації на острів прибуло близько 12 тисяч біженців.

Зі свого боку, Європейська Комісія надасть 10 мільярдів доларів для допомоги Лівану для того, щоб відвернути "гуманітарну катастрофу", якщо бойові дії будуть продовжуватися.

"Ми зіткнулися із серйозною гуманітарною кризою", - сказав комісар з питань розвитку, відмітивши, що вже зараз є близько півмільйона людей, що покинули свої місця. "Але ця цифра може швидко збільшитися до одного мільйона, якщо бої будуть продовжуватися", - додав комісар.

Нинішній головуючий в ЄС, фінський прем'єр Матті Ванханен сказав, що Союз готовий взяти участь у розміщення сил ООН в регіоні.

"ЄС готовий до додопомоги. Потужна міжнародна присутність у південному Лівані, що буде схвалена ООН, може бути необхідною", - йдеться у заяві фінського президенства.

В свою чергу, Фінляндія не має свого посольства у Лівані й тому безпосередньо зіткається з проблемою евакуації фінських громадян із країни.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект