НОВИНИ

21.07.2006 | Меркель дістала листа від Ахмадінеджада
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Дипломатичні представники країн-постійних членів Ради безпеки ООН продовжують у Нью-Йорку дискутувати про резолюцію щодо ядерної програми Ірану. У четвер свій пом’якшений проект резолюції представили Франція, Великобританія та Німеччина. Нинішній проект, на відміну від попереднього, у разі продовження збагачення урану не передбачає силових санкцій, а лише політичні та економічні. Таким чином європейці намагаються досягти компромісу із Росією і Китаєм, які відкидають силові заходи проти Тегерану.


Тим часом президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад надіслав листа канцлеру Німеччини Ангелі Меркель. Офіційної реакції з відомства голови німецького уряду поки не надходило. Джерела у Берліні стверджують, що  іранський лідер пропонує Меркель співпрацю у розв’язанні близькосхідного конфлікту. Однак тон, у якому Ахмадінеджад відгукується про Ізраїль, навряд чи дозволить встановити конструктивний діалог з Тегераном.


Це другий прямий лист Ахмадінеджада лідеру західної країни. Першого він написав недавно президенту США Джорджу Бушу, якому він пояснював позицію Ірану щодо суперечливої атомної програми.


Але всупереч очікуванням, у листі до німецького канцлера Ахмадінеджад ні словом не обмовився на цю тему. Десять сторінок послання присвячено Ізраїлю – темі, до якої в Німеччині ставляться особливо чутливо. Джерела у відомстві федерального канцлера повідомили, що лист Ахмадінеджада сповнений надзвичайно критичних заяв щодо Ізраїлю та євреїв, деякі з яких переходять межу пропаганди.


Вороже ставлення іранського президента до Ізраїлю відомо. Він неодноразово ставив під сумнів право Ізраїлю на існування, а також факт Голокосту євреїв у часи Другої світової війни. В Німеччині такі заяви Ахмадінеджада щоразу викликали хвилю обурення. Ангела Меркель теж суворо критикувала антиізраїльську риторику тегеранського лідера. На початку року канцлер ФРН порівняла іранський режим зі становленням у Німеччині націонал-соціалізму.
 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект