НОВИНИ

03.05.2022 | Придністров'я не є великою загрозою для України - розвідка
Джерело - HB

Відповідаючи на запитання щодо Придністров'я, Буданов заявив: "Великою загрозою Придністров'я не є. Але це фактор дестабілізації в усьому цьому регіоні: для Румунії, для Молдови і для нас".

Натомість, на його думку, для росії Придністров'я у військовому плані є величезною проблемою. Адже це територія, яку росія повністю контролює, проте не має до неї жодного підходу: кордон з одного боку з Молдовою, з іншого — з Україною. "І як би вони там не кричали, нічого серйозного вони там зробити не можуть. Ті підрозділи, які перебувають у Придністров'ї, — це і є вся їхня сила, а їх приблизно 1,3 тис. людей. Це російські офіційні війська у цьому регіоні. Більшою частиною вони охороняють склади у населеному пункті Колбасна. Меншою — радіоцентр у селищі Маяк, і стоять у Тирасполі", - сказав Буданов.


Коментуючи настрої у російській армії, очільник української розвідки зауважив, що вона абсолютно демотивована. "Проте є військова вертикаль, — їм (військовим рф - ред.) приходять команди, і вони будуть змушені їх виконувати. Хочеш-не-хочеш, є наказ, і ти його будеш виконувати. Не виконуєш - сідаєш у в’язницю, багато є різних варіантів. Тому суттєвого значення їхній моральний стан не має. Вони будуть виконувати наказ", - зауважив він.

Крім того, за його словами, у російському війську відчувається брак кадрів. Зокрема, величезна кількість російського генеральського складу, вищого командного складу "спускалася до керування батальйонами, а в певних випадках - ротами - вручну".

У цьому контексті Буданов зауважив, що якщо начальник Генштабу збройних сил рф Валерій Герасимов був змушений поїхати на передову, "мабуть, щось сталося".


"Причина виключно одна — незадовільні плани щодо просування вперед. Окупація провалюється, вони не встигають. У них був головний термін — встигнути до 24 квітня закінчити «спецоперацію», вони його повністю провалили. Друга дата — це завершити операцію хоча б по Донбасу до 9 травня. Якщо вони цього не зроблять, це ще більш ускладнить політичне забарвлення усього процесу", - переконаний начальник ГУР.

За його словами, путін не може визнати, що він програє Україні. І для цього йому потрібно показати серйозного супротивника, щоб сказати, умовно кажучи: «Можливо, ми трошки і програємо, але це ж ми не Україні програємо».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект