НОВИНИ

27.04.2022 | Розвідка США допомогла Україні захистити ППО
Джерело - korrespondent

У перші дні повномасштабного вторгнення РФ в Україну американська розвідка надала Києву дані про те, куди окупанти планують скинути свої ракети та бомби. Це допомогло українській стороні врятувати свої літаки та системи ППО. Про це повідомляє NBC News.

Зазначається, що цей обмін розвідувальними даними в режимі, близькому до реального часу, також дозволив Україні збити російський транспортний літак із сотнями військовослужбовців у перші дні війни, що допомогло відбити напад Росії на ключовий аеропорт під Києвом. Це було частиною того, що американські офіційні особи називають масштабною та безпрецедентною операцією з обміну розвідданими з партнером, який не входить до НАТО.

"З самого початку ми досить сильно прагнули ділитися з Україною як стратегічними, так і оперативними розвідувальними даними. Це було ефективно як на тактичному, так і на стратегічному рівні. Є приклади, коли ви можете досить чітко розповісти історію про те, що це має велике значення", - сказав NBC News один із офіційних представників США.

Видання приховує деякі подробиці, адже повідомлення про це допоможе росіянам закрити важливі джерела інформації.

Україна й надалі продовжує перекидати засоби ППО та авіацію за допомогою американської розвідки, що є однією з причин, через яку Росії не вдалося встановити панування у повітрі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна зберігає контроль над більшою частиною свого повітряного простору. Росії не вдалося знищити українські ВПС та придушити систему ППО.

Військово-повітряні сили та війська ППО Білорусі з 26 по 29 квітня проводять спільне штабне тренування із залученням посадових осіб об'єднання ВПС та ППО Західного військового округу Збройних сил Російської Федерації.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект