НОВИНИ

06.09.2004 | Слободану Мілошевичу призначено адвокатів
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Якщо Секретарiат трибуналу погодиться з пропозицiєю, ними стануть Стiвен Кей та Джiлiян Хiґiнс з Великобританiї. Суд зазначає, що це зроблено з огляду на стан здоров’я обвинуваченого.
Рiшення суду не стало несподiванкою для сербської громадськостi, оскiльки судовий процес досi часто призупиняли через стан здоров’я пiдсудного, а саме - через хворобу серця та високий тиск. Лiкарi стверджують, що колишнiй президент неспроможний постiйно брати участь у процесi. Милошевич заявив про намiр оскаржити рiшення суду.


Пiдсудний досi вiдмовлявся взяти офiцiйного захисника. Все ж, сербська преса повiдомляє, що йому в оборонi допомагають п’ять сербських i закордонних адвокатiв та окремий комiтет, який у Белградi сформувала його Соцiалiстична партiя. Завдяки їм вiн докладно обiзнаний з усiма подробицями справи, якими йому вже не раз вдалося приголомшити свiдкiв. Для допомоги Милошевичу суд ще на початку процесу призначив трьох так званих “amici curiae” (в перекладi: “друзi суду”), котрi повиннi гарантувати дотримування процедури. Двоє з них, Стiвен Кей та Джилiян Хiґiнс, ймовiрно стануть захисниками. Остаточне рiшення щодо цього має сьогоднi винести Секретарiат Трибуналу.


Головуючий суддя Патрiк Робiнсон у четвер наголосив, що суд призначенням адвоката не обмежує прав обвинуваченого, а лише створює можливостi для безперешкодного провадження справи. Адже суд досi через хворобу Милошевича втратив 66 робочих днiв і могло б статися так, що процес триватиме безконечно, зауважив Робiнсон.


Бiльшiсть сербських адвокатiв заявляють, що суд не має права призначати пiдсудному захисника проти його волi. Одночасно вони додають, що Милошевич захищає себе не юридичними аргументами, а полiтичними промовами, якими обвинувачує iнших. Кореспонденти белградських ЗМI у зв’язку з цим кажуть, що обвинувачений обрав таку тактику з метою притягнути симпатiю сербської публiки, оскiльки багато хто захоплюється його протистоянням судовi.


На думку юристiв, призначення адвокатiв дасть процесовi нову якiсть. Справа в тому, що Милошевич постiйно повторює, що вiн не визнає Гаазький суд. Вiн називає його “так званим судом”. А професiйнi адвокати, згiдно з правилами професiї, повиннi поважати суд.


Вiдкритим наразi залишається запитання, чи Милошевич схоче спiвпрацювати зі своїми захисниками.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2022. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект