НОВИНИ

20.07.2006 | Іван Плачков: Україна не є слабкою ланкою
Джерело - Українська служба ВВС

Україна та Європейський Союз обговорювали питання співробітництва в енергетичному секторі: в Брюсселі відбулася робоча зустріч міністра палива та енергетики України Івана Плачкова з європейським комісаром з енергетичних питань Андрісом Пібалгсом.



Зважаючи на важливість такої сфери, як енергетична, саме ці два посадовця зустрічаються чи не найчастіше з усіх представників Єврокомісії та України.


В Європі дуже добре пам’ятають початок зими цього року, коли поставки газу до країн – членів Євросоюзу опинилися під загрозою через те, що Росія перекрила газ для України.


Останнім же часом російська сторона планомірно продовжує звинувачувати Київ у крадіжках газу та стала використовувати по відношенню до українських партнерів вислів «слабка ланка», вказуючи на те, що у підземних газосховищах України знаходиться дуже мало газу, що знову зможе спричинити кризу у постачанні газу в Європі.


Чи йшлося під час зустрічі Івана Плачкова та Андріса Пібалгса про ці питання, як в Європейській Комісії сприймають поточну ситуацію – про це в інтерв’ю нашому кореспонденту в Брюсселі Ірині Сомер повідомив міністр Іван Плачков.


Іван Плачков: Ми обговорили питання щодо обсягів газу в наших підземних сховищах. Ми надали об’єктивну інформацію про те, що ми плануємо закачати 16,5 мільярди кубів, загальний обсяг буде 23,5 мільярди, і цього обсягу буде достатньо не тільки для забезпечення споживачів України, а й для надійного транзиту необхідного визначеного обсягу газу до країн Європи. І ми поінформували єврокомісара, що з нашими російськими партнерами ми домовилися на додаткову закачку біля 2 млрд. кубів газу в наші підземні сховища. Ми зацікавлені - і наші російські колеги, і ми зараз знаходимо таку технічну можливість, щоб у нас було в запасах в сховищі біля 25 млрд.


Бі-Бі-Сі: Чи обговорювалося питання надійності України як партнера у транспортуванні газу, зважаючи на заяви російської сторони, а також заяву прем’єр-міністра Італії Романо Проді щодо занепокоєння з цього приводу?


Іван Плачков Заяв було за останній рік дуже багато. Я просто хочу нагадати ці заяви, де Україна звинувачували в крадіжках газу. Я просто відповідально можу сказати, що з 1 січня 2005 року і до сьогоднішнього дня Україна не використовувала без договірних умов жодного кубу газу. Весь обсяг газу, який споживала Україна, він споживався відповідно до відповідних угод і до цих узгоджених обсягів. І тому сьогодні те, що Україна є слабкою ланкою у цьому ланцюзі, я думаю, що це - безпідставні заяви. Чому? Тому що ми на останній зустрічі з керівництвом «Газпрому» однозначно визначились щодо ціни на газ для споживачів України, і що Україна ще раз підтвердила, що вона виконає свої зобов’язання по транзиту необхідного обсягу газу до країн Європи так, як вона робила завжди. І жодного без узгодження кубу газу Україна не буде споживати.


Бі-Бі-Сі: Що європейці з цього приводу думають?


Іван Плачков: Вони сприйняли нашу інформацію, і думаю, що ніякого занепокоєння з цього питання немає. .


Бі-Бі-Сі: Якщо Україна так добре виконує зобов’язання щодо транзиту газу, чому лунають заяви з боку італійської сторони?


Іван Плачков: Мені важко коментувати. Я думаю, що вони, мабуть, стурбовані можливістю якихось подій, які були на початку цього року. Тому я ще раз підтверджую, що сьогодні підписана окрема угода по транзиту, ця угода підписана відповідно до положень Енергетичної хартії. Україна виконує абсолютно всі положення цієї угоди. Зараз немає жодних юридичних підстав для звинувачення України, як по невиконанню своїх зобов’язань по транзиту, так і по крадіжкам газу що були. У нас немає стосунків юридичних з італійською стороною, у нас є зобов’язання перед «Газпромом», і ми їх виконуємо. А у країн–споживачів Західної Європи - стосунки з «Газпромом». Тому ми не можемо переконувати італійську сторону, чи Німеччину, чи інших споживачів – у нас немає ніяких юридичних зобов’язань, немає угод. У нас є угода з «Газпромом». Я думаю, що ці заяви адресовані більше не Україні, а партнерам, більше «Газпрому», з ким заключні ці угоди.


Бі-Бі-Сі: Чи обговорювалося питання щодо можливої передачі в керування міжнародному консорціуму газотранспортної системи України?


Іван Плачков: Є підписані документи між Україною та Росією, де передбачено передачу в управління газотранспортної системи цьому консорціуму. Але це не відповідає законодавству України, і тому це положення не виконується. При нашій зустрічі з керівництвом «Газпрому» ми обговорювали питання будівництва ділянки газопроводу між Богородчанами і Ужгородом в рамках консорціуму, і, зрозуміло, що при цьому обговорювалося питання будівництва великого газопроводу Александров Гай – Новопсковск, Новопсковск – Ужгород. Зрозуміло, російська сторона поставила питання про виконання того положення, яке передбачене в підписаній угоді. Ми ще раз підтвердили, що це положення не відповідає діючому законодавству України, і тому ми працюємо в рамках тих проектів, які узгоджені, і які ми можемо реалізовувати.


Бі-Бі-Сі: Себто існуюча газотранспортна система не буде передана консорціуму?


Іван Плачков: Вона є власністю України.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5104. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект