НОВИНИ

19.04.2022 | Літак з висланими дипломатами рф пролетів 15 тисяч кілометрів через закрите небо над ЄС
Джерело - Flightradar24

Як зазначається, у той час, як Іспанія та Греція зробили одноразовий виняток для входу літака в їхній повітряний простір, аби росіяни могли забрати своїх дипломатів, інші країни для цього рейсу подібних винятків не робили.

«Загальна довжина польоту становила 15 163 км, що лише трохи менше, ніж найдовший у світі рейс між Сінгапуром і Нью-Йорком», - йдеться у повідомленні.

Під час польоту Москва-Мадрид літак мав залишатися в міжнародному авіапросторі, що більш ніж удвічі збільшувало відстань між пунктами, літаку довелося робити велике коло.

Вилітаючи з Мадрида до Афін, російський літак оминув Північну Африку та узбережжя Середземного моря, уникаючи повітряного простору Мальти та Італії. Після перетину простору Лівії і направляючись до Єгипту рейс повернув на північ для підходу до Афін.

Політ росіян з Афін проходив переважно через дружній повітряний простір, зокрема через Туреччину, яка дозволяє російським літакам використовувати свій авіапростір. Після виходу з нього політ росіян продовжився на схід, уникаючи зони російського повітряного простору поблизу України, закритої для більшості польотів з початку вторгнення росії 24 лютого.


Як пише Flightradar24, оскільки інші країни заявили, що російські дипломати також будуть або можуть бути вислані, тому, ймовірно, подібні обльоти літаків рф відбуватимуться неодноразово.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект