НОВИНИ

20.07.2006 | ЄС посилює контроль нелегальної міграції
Джерело - ProEUROPA

В Брюсселі очікують обнародування плану зі створення прикордонних груп швидкого реагування для боротьби з напливом мігрантів в країни Європейського Союзу.
 
Ці заходи приймаються на прохання декількох держав про створення груп експертів, які могли б швидко надавати допомогу в боротьбі проти незаконної еміграції в ЄС, повідомляє Бі-Бі-Сі.
 
У травні цього року Іспанія попросила ЄС допомогти їй справитися з напливом мігрантів на Канарські острови, проте досі жодної підмоги Мадрид від Євросоюзу не отримав. Цього року на островах висадилося вже близько 11 тис. чоловік.
 
Згідно з джерелами в Брюсселі, не всі держави-члени ЄС, які обіцяли надати для цих цілей кораблі, літаки і персонал, стримали слово. Знадобилося чимало часу для опрацювання деталей цієї операції, дорученої новому прикордонному агентству ЄС, яке називається Frontex.
 
Сьогодні, 19 липня, представники ЄС обговорюватимуть, які завдання вирішуватимуть прикордонні сили швидкого реагування і як вони фінансуватимуться.
 
Серед заходів, направлених на обмеження нелегальної імміграції, - нова система реєстрації в´їзду і виїзду з ЄС громадян тих держав, що не входять до нього. Вважають, що це допоможе скоротити використання робочої сили нелегальних іммігрантів.
 
Нагадаємо, що двома днями раніше в марокканській столиці Рабаті почала роботу Міжнародна конференція, присвячена проблемі міграції жителів бідних країн Африки до Європи. Представники 50 європейських і африканських країн зібралися, щоб спільно виробити заходи боротьби з притоком нелегалів з чорного континенту, який помітно посилився останнім часом.
 
За підрахунками експертів, основні потоки мігрантів зосереджені по узбережжю Західної Африки до Марокко і через схід Сахари до Лівії. За оцінкою Єврокомісії, в даний час тільки в Алжирі постійно знаходяться не менше 20 тис. африканських іммігрантів, в Марокко їх число досягає 10 тис. чоловік. З Лівії вони прямують до італійських островів в Середземному морі (або досягають Марокко) штурмувати іспанські анклави на узбережжі - Мелілью і Сеуту. Західний потік відправляється або до вказаних іспанських територій, або сідає на човни і пливе до Канарських островів.
 
Основний потік мігрантів - це молоді чоловіки від 15 до 30 років, що мають середню освіту. Раніше європейці майже автоматично наділяли приїжджих статусом "біженців". Їх згідно із законом не можна вислати. Тоді як статус мігранта означає можливість вислання на батьківщину, тимчасове, а не постійне перебування на території країни, що надала притулок.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект