НОВИНИ

19.07.2006 | Великі країни ЄС під критичним вогнем за секретні зустрічі
Джерело - EUobserver

Великі країни ЄС потрапили під вогонь критики за те, що регулярно проводять зустрічі з питань іміграційної політики у закритому, або майже закритому режимі. 


Комітет у справах ЄС Палати лордів британського парламенту опублікував доповідь, в якій підтверджується, що зустрічі, які відбувалися з 2003 року за присутності міністрів юстиції з Британії, Франції, Італії, Німеччини, Іспанії та Польщі, були закритими для інформування про іх зміст. 


Комітет стверджує, що на таких засіданнях приймалися важливі рішення. Остання така зустріч відбулася в березні у Німеччині, але громадськість жодним чином не була поінформована про її зміст.


Згідно повідомлень ВВС, доповідь під назвою "За зачиненими дверима" стверджує, що такі наради "могли б викликати широкий інтерес з боку медіа, але цього не трапилося". "Вони обговорювали майже кожний аспект політики ЄС, який встановив інтерес, і в багатьох випадках приймалися рішення щодо необхідних дій та графік їх виконання".


Лорд Райт, глава комітету відзначив: "Ми не ведемо мову про незаплановані зустрічі, Відбуваються регулярні зустрічі шести найбільш потужних держав, на яких міністри вирішують, яким чином вони хочуть провадити політику ЄС в сферах безпеки, юстиції та внутрішніх справ".


Рухаючись вперед у питаннях юстиції


"Парламент та громадськість, а також інші країни-члени ЄС мають право знати в деталях те, що обговорюється", - сказав лорд Райт в інтерв''ю для "Press Association".


Комітет Палати лордів вважає, що коли ЄС є занадто великою організацією, не уникнути та є бажаними зустрічі у менш ширшому форматі, але "треба вважати на те, що зустрічі у такому форматі є особливими, беручи до уваги вирішальне значення цих країн у ЄС".


Такі зустрічі розпочалися після того, як міністри юстиції виказали своє незадоволення повільними темпми співпраці на рівні ЄС, особливо в сфері нелегальної іміграції. В той самий час, міністр внутрішніх справ Франції Ніколя Саркозі вважає, що "країни хочуть більш швидкого просування в питаннях іміграції".


.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект