НОВИНИ

19.07.2006 | ЄС виділить додатково 50 млн. євро для гуманітарної допомоги палестинцям
Джерело - ProEUROPA

З надзвичайного резерву Європейського Союзу вирішено виділити додатково 50 мільйонів євро для гуманітарної допомоги палестинцям, що потерпають від голоду, хвороб, нестачі питної води і захисту через ескалацію збройного конфлікту на Близькому Сході.
 
Як повідомили у Представництві Європейської Комісії в Україні, ці кошти будуть витрачені на підтримку найперших життєвих потреб понад 1,5 млн. жителів сектора Газа і Західного берега Йордану та надаватимуться через „ЕСНО” – Департамент гуманітарної допомоги Європейської Комісії.
 
“Я суворо засуджую ескалацію насильства і жалкую через небувалу гуманітарну кризу у секторі Газа на Західному березі. Знову за конфлікт розплачуються мирні люди”, - заявив комісар ЄС з розвитку та гуманітарної допомоги Луї Мішель. За його словами, обмеження руху надзвичайно ускладнює доставку гуманітарної допомоги тим, хто її найбільше потребує. „Я закликаю владу як Ізраїлю, так і Палестини, полегшити роботу гуманітарних агенцій і забезпечити захист цивільного населення”, - сказав Л.Мішель.
 
На початку липня Європейський Союз уже надав 34 мільйони євро із загального гуманітарного бюджету та спрямував 105 мільйонів євро через Тимчасовий міжнародний механізм прямої доставки гуманітарної допомоги палестинцям.
 
Ще у лютому ЄС виділив на врегулювання конфлікту на Близькому Сході 120 мільйонів доларів.
 
Допомога ЄС надається спільно із провідними міжнародними гуманітарними організаціями та агенціями – Світовою продовольчою програмою ООН, Світовою організацією з охорони здоров’я ООН. Спільно з неурядовими організаціями CARE та OXFAM ЄС забезпечить подачу питної води у найбільш вразливі громади, що потерпають від конфлікту.
 
Через постійну загрозу порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права Єврокомісія ухвалила фінансування роботи Міжнародного червоного хреста по захисту цивільного населення. Особливо вразливі групи палестинських біженців одержать додаткову допомогу продуктами харчування і грошовими субсидіями загальною вартістю 20 мільйонів євро. Загальна вартість допомоги, наданої ЄС Палестині з початку року, сягає 329 мільйонів євро. У вересні 2005 року кількість палестинських біженців становила 4,4 мільйони осіб.
 
Єврокомісія також підтримує зусилля Світової продовольчої програми допомогти палестинцям, які не є біженцями, але втратили засоби для існування і зубожіли через другу Інтіфаду з вересня 2000 року. Така допомога надається у партнерстві з громадськими організаціями через моделі „харчі за роботу” або „харчі за навчання”.
 
Після знищення електростанції Гази було прийнято рішення про надання Європейською Комісією пального для підтримки роботи 136 водонапірних і водоочисних станцій та лікарень у секторі Газа. „Тимчасовий міжнародний механізм” дає можливість Єврокомісії швидко реагувати на нагальні потреби палестинців і попередити ризик епідемій. Газа - на межі гуманітарної катастрофи. Я сподіваюсь, що наші дії зможуть відвернути кризу, що перетворюється на справжню загрозу здоров’ю людей,” - сказала комісар з питань Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.
 
“Тимчасовий міжнародний механізм” було створено ЄС на прохання „Квартету” (ЄС, США, ООН та Росії). Механізм працює через три „вікна” – медичної допомоги, комунального сектора і соціальної підтримки.
 
За словами Б.Ферреро-Вальднер, фахівці Єврокомісії цілодобово працюють у Єрусалимі для забезпечення швидкого розгортання механізму. Події на Близькому Сході залишатимуться у центрі уваги ЄС.
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект