НОВИНИ

14.07.2006 | Ізраїль продовжує військові дії в Лівані
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У ніч на п”ятницю Ізраїль продовжив свої військові дії в Лівані. Армія завдала ударів по магістралі Бейрут-Дамаск, по паливних резервуарах бейрутського аеропорту та ще по низці цілей на ліванській території, пов”язаних з рухом „Хезболла”. Загалом, за останню добу загинуло 55 ліванських цивільних та десятки поранені. З ізраїльського боку загинуло дві особи та понад 120 дістали поранення. Цьому передували ракетні обстріли ізраїльських міст з території Лівану. 


Розширення території ураження до Хайфи спровокувало справжню паніку, адже саме тут розташовані стратегічні об’єкти хімічної промисловості та великі житлові масиви. Ракета, випущена у бік Хайфи, розірвалася поблизу католицького храму у міському районі Стелла Маріс. Як пояснили "Німецькій хвилі" фахівці-сапери, ракета зі сто кілограмовим ладунком вибухівки належить до класу "Fajar-7", іранського виробництва.


Тим часом, світові держави активно коментують новий виток протистояння на Близькому Сході. З жорсткою критикою дій Ізраїлю виступили Франція та Росія. Натомість лідери США й Німеччини Джордж Буш та Анґела Меркель висловилися на захист ізраїльської військової операції. Водночас Буш і Меркель застерегли від послаблення позицій демократичного уряду у Лівані. Самі ж члени ліванського Кабміну вимагають скликання позачергової сесії ООН.


 Однак на думку начальника Генштабу Ізраїлю Дана Халуца, ліванський уряд не контролює ситуацію в країні. "Немислимо, щоби уряд суверенної держави Лівану не протидіяв терору. Якщо вони не у змозі дати собі раду – діяти доведеться нам", - наголосив генерал Халуц.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект