НОВИНИ

13.07.2006 | Американські сенатори повстали проти Росії
Джерело - РИА Новости

Двадцять американських сенаторів направили Джорджу Бушу лист з вимогою відкласти підписання двосторонньої угоди з Росією про ВТО до врегулювання питання охорони прав інтелектуальноъ власності і торговельним бар’єрам.


 



"Ми серйозно стурбовані тим, що адміністрація, можливо, готова завершити роботу над двосторонньою угодою з Росією, у той час як залишаються невирішеними численні питання, які мають критично важливе значення для сільського господарства, промислового виробництва, високих технологій, інтелектуальній власності й індустрії послуг у США", - вказується в листі, розповсюдженому сенаторами у Вашингтоні.


"Завершення американо-російської двосторонньої угоди про приєднання до ВТО повинно відбутися на комерційно виправданих умовах, які забезпечать користь для американських робітників, фермерів і бізнесменів", - пишуть сенатори.


При цьому у своєму листі вони попереджають Буша, що для вступу в силу договору з Росією по ВТО конгрес США повинний спочатку надати Росії режим нормальної торгівлі на постійній основі, але без врегулювання невирішених питань, які залишаються, американським законодавцям буде важко підтримати відповідний законопроект.


У той же час, за словами прес-секретаря Білого дому Тоні Сноу, адміністрація США сподівається якнайшвидше укласти з Росією двосторонню  угода по ВТО.


"Ми сподіваємось, що ми зможемо дійти згоди якомога швидше", - повідомив Сноу.


Тим часом, представник президента США на торговельних переговорах Сюзан Шваб зараз знаходиться в Москві, де проводить переговори з російською стороною по питанню про ВТО.


У понеділок радник президента США з національної безпеки Стівен Хедлі не виключив, що російсько-американська двостороння угода по ВТО может бути підписана  до початку самміту "великої вісімки" у Санкт-Петербурзі.


Однак, за словами міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, переговори між США і Росією про вступ останньої у ВТО тпроходять з труднощами .


Нагадаємо, що на сьогоднішній день Росія завершила переговори зі всіма учасниками цієї організації за винятком США. У квітні американські чиновники пред’явили РФ ряд вимог для вступу у ВТО. Від російської влади зажадали більш рішучої боротьби проти порушення прав інтелектуальної власності і відкриття внутрішнього ринку для іноземних інвесторів.


Україні ж залишилося підписати протоколи ще з 2 учасниками організації - Киргизстаном і Тайванем.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9882. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект