НОВИНИ

07.07.2006 | Пхеньян: випробування ракет було самообороною
Джерело - Українська служба ВВС

Північна Корея каже, що ракетні випробування здійснені у вівторок є актом самооборони і провадитимуться далі попри міжнародну стурбованість.



В першій офіційній заяві після випробувань Північна Корея каже, що має право зміцнювати свою оборону і вдасться до рішучих дій, якщо хтось заперечуватиме це право.


Пхеньян назвав випробування успішними, але Сполучені Штати повідомляють, що політ ракети далекого радіусу дії Таподжонґ-2 закінчився невдало.



У японських повідомленнях мовиться, що Токіо та Вашингтон погодилися разом домагатися санкцій проти Північної Кореї.


Президент Буш заявив, що випробовування ракет поглибили міжнародну ізоляцію тієї країни, яка триває з часів холодної війни.


"До чого справді призвів запуск тих ракет, так це до поглиблення ізоляції, що справді заслуговує на співчуття щодо народу Північної Кореї. Сподіваюся, уряд КНДР погодиться на припинення своєї збройної програми. Гадаю найкращий шлях дипломатичного розв’язання конфлікту - аби Сполучені Штати, Росія. Південна Корея, Японія та Китай в один голос заявили свою позицію щодо запуску ракет, аби нагадати лідерам КНДР про існування кращого шляху розвитку для їхнього народу".


Представник уряду Північної Кореї Рі-Пйон Док заявив, що його країна має право на випробовування зброї: "Питання зброї є питанням нашого національного суверенітету. Ніхто не має права вказувати, добре це чи погано. І це не може обмежуватися жодною угодою чи документом."


Рада безпеки ООН готує резолюцію, в якій засуджуватиметься випробовування балістичних ракет Північною Кореєю.



 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8205. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект