НОВИНИ

28.12.2021 | Виконання вимог Росії стало б найбільшим приниженням США і НАТО – Кулеба
За матеріалами - РБК-Україна».

Tаку думку Кулеба висловив в інтерв’ю «РБК-Україна».

«Я не вірю в те, що США чи НАТО погодяться з вимогою Росії зупинити розширення на схід чи відкотяться з країн Центральної Європи, як вимагає Росія. Там же не лише вимога, щоб НАТО не розширювалось, там же є вимога припинити військову присутність НАТО – в країнах-членах НАТО. Я в це не вірю, бо пристати на таку вимогу в будь-якій формі – це було б найбільшим приниженням США і НАТО в історії з моменту заснування Альянсу», - сказав глава української дипломатії.

Коментуючи поведінку Росії, він зауважив, що у дипломатії є термін madman strategy, стратегія безумця. Вона полягає в тому, щоб демонструвати партнеру, що ти просто скажений, готовий на будь-що, непередбачуваний, і тому до тебе треба підходити з особливою поступливістю і лагідністю.

Глава української дипломатії нагадав, що Карибська криза зародилася саме з такої стратегії Хрущова, і «ми знаємо, чим вона закінчилася».

«Але я би зараз не заглиблювався в мотивацію Росії, тому що ми не можемо насправді залізти їм в мозок і достеменно побачити там детальний план дій. У них цілком може й не бути плану, до речі. Хаотичні дії: а давайте спробуємо оце, а побачимо, що вийде. У них все одно репутація «поганих хлопців», втрачати їм в цьому плані особливо нічого… Це таке тестування, провокування Заходу, це їхня гра», - зауважив міністр.

Водночас він підкреслив, що ми маємо менше думати про мотивацію Росії і більше дбати про свої дії і про скоординованість дій наших партнерів з Україною.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект