НОВИНИ

22.12.2021 | Країни G7 назвали вибори в Гонконгу «ерозією демократії»
За матеріалами - Politico

Усі, крім одного, 90 мандатів отримали кандидати, котрі підтримують владу КНР. При цьому у голосуванні взяли участь лише 30% з 4,4 млн виборців - це найнижчий показник з 1997 року, коли Велика Британія передала Гонконг Китаю.

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз висловлює жаль «з приводу такого порушення демократичних принципів і політичного плюралізму».

Країни G7 також висловили «серйозну стурбованість ерозією демократичних елементів» у Гонконгу. У заяві групи зазначається, що зміни у виборчій системі підривають високий ступінь його автономії, що ґрунтується на принципі «одна країна – дві системи».

Своєю чергою країни Five Eyes - США, Велика Британія, Канада, Австралія і Нова Зеландія - закликали Китай «діяти відповідно до своїх міжнародних зобов'язань щодо дотримання прав і основних свобод у Гонконгу».

У березні 2020 року було ухвалено закон про національну безпеку і реформу виборчої системи Гонконгу, нагадує видання. Відповідно до нього, на виборні посади в автономії можуть балотуватися тільки «патріоти» (за визначенням Пекіна).

Лідери ЄС і G7 вважають, що закон про національну безпеку ставить під загрозу особливий статус Гонконгу й закликають Китай дотримуватися принципу «одна країна – дві системи», а також міжнародних зобов'язань щодо демократичного представництва.

Утім, указує Politico, уряд Китаю заявляє, що твердо реалізує цей принцип, а вибори в Гонконгу «відбулися без порушень і відповідно до закону».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект